Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altına yatırım yapacaklar dikkat!!

Altına yatırım yapacaklar dikkat!!

Altın konusunda yayınlanmış olan makaleleri sizlerle paylaşıyoruz.
Altın yatırımcısına önemli uyarı geldi.
Kriz çözülemezse altın nereye varır?

FC Stone Emtia Varlıkları Danışmanı Edward Meir, Yunanistan ve ülkenin kaderinin bağlı olduğu ikinci kurtarma paketi konularındaki belirsizlik ve endişelerden dolayı kısa vadede kıymetli metallere yatırım yapmayı düşünenlere dikkat diyor. AB’nin Yunanistan’a, ihtiyacı olan yardım pakedini vermek konusunda zorluk çıkarması, yaşanan gecikmeler, piyasaları oldukça telaşlandırdı.

Meir, “AB’nin Yunanistan’la olan anlaşmalara öyle bir üslupla yaklaşıyor ki, sanki gerçekten iflas etmelerini istiyor gibiler” dedi. Gerçekten de, bazı şartlar neredeyse ülkeyi bu duruma itiyor. Avrupalı yetkililerin Yunanistan’a getirdiği önerilerden biri de, maksimum kaldıraç uygulanabilmesi için kurtarma paketinin Nisan ayındaki seçimlerden sonraya ertelenmesi. Böylece ilk kurtarma paketinden geriye kalan para, 20 Mart’ta önemli bir bono ödemesi bulunan ülkeyi ayakta tutmak için kullanılacak.
Geniş destek gören bir plan yürürlüğe girdiği vakit kymetli metallerin yükselişe geçebileceğini belirten Meir, henüz bunun için erken olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa