Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altına yatırım yapmak için doğru zaman ne zamandır?

Altına yatırım yapmak için doğru zaman ne zamandır?

Altına yatırım yapmak için doğru zaman ne zamandır?
Altın fiyatlarında yaşanan gerilemeler ve yükselişler ne anlama geliyor?
Altın fiyatlarının seyri hangi yönde olacak?

Altın fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri ve altın piyasası altın yorumlarını sitemizden takip edebilirsiniz:

Altın fiyatlarına neler oldu. Güvenilir yatırım aracı olan sarı maden neden düşük işlem hacimle devam etmektedir. Altın da yükseliş beklentisi hala daha devam edecek mi’ Bu soruların cevaplarını vermeden önce fiyatlardaki hareketliliğe dikkat edersek

Altın fiyatları 1530 dolar desteğine geriledikten sonra buradan atak ile 1677 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve buradan ilk satışlarla 1583 seviyesine kadar gerilemiştir. Tekrar toparlanan altın bu seferde 1650 dolar seviyelerine yükseldikten sonra tepki satışlarına maruz kaldı.

Şimdi de bu tepki satışlarının düzeltmesini tekrardan yapmak istemektedir. Şuanda düşük işlem hacimli olmasının nedeni temel faktörlerin piyasalarda hareketliliğini gösterdiği ve yatırımcıların tedirgin olarak altın fiyatlarının oturmasını beklemesinden kaynaklanmaktadır.

Güvenilir yatırım aracı unvanını hiçbir zaman kaybetmeyen sarı maden bu tutumuna devam edecektir ve ilerleyen zamanlarda yükselişlerine devam edecektir. 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1591 dolar desteği altının kısa vadede hangi yöne gideceğini gözlemleten önemli bir destek konumundadır.

Bu destek kırılmadığı müddetçe 1530 desteğine kadar yaşanabilecek olası düşüşlerden bahsedemeyiz. 1591 dolar seviyesi üzerinde kısa vadeli hedef 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1734 dolar direnci olarak göze çarpmaktadır.

Pivot 1590
Destek 1605-1580 -1560
Direnç 1636-1653 -1670

Kaynak:LİDER FOREX


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa