Ana Sayfa » Altın Piyasası » Sarı madende alım fırsatı

Sarı madende alım fırsatı

ALTIN’DAKİ DÜŞÜŞ ALIM FIRSATLARI YARATIYOR.

Altın Perşembe günü Asya’da 1643.99 dolar/ons’tan güne başlayıp son iki ayın en düşük seviyeleri olan 1,635.90 dolar/ons’a geriledi. Avrupa’da seyrine 1640-1650 dolar/ons bandında inişli çıkışlı devam etti.

ABD piyasalarında olumlu gelen verilerin ekonomide toparlanmaya işaret etmesi ve avrupa’daki borç sorunlarının biraz durulması ile dolar yükselişinde yavaşlarken borsalar yükselişine devam etti. ABD piyasalarında hız kesen dolar ve gelen alımlar ile yükselen altın günün en yüksek rakamı olan 1666.70 dolar/ons’u gördü.

Altın’daki ufak toparlanmada yatırımcıların düşük seviyeleri alım fırsatına çevirmesi etkili oluyor. Gümüş’te neredeyse altınla aynı grafiği çizerken güne 32.16 dolar/ons’tan giriş yapıp, en yüksek 32.87 dolar/ons, en düşük 31.94 dolar/ons’u görüp, günü 32.53 dolar/ons’tan kapattı. Haftanın son işlem gününde ABD’den açıklanacak ekonomik verilerin altının

seyrinde önemli olması bekliyoruz. Bu gün ABD’den TÜFE(şubat), Sanayi üretimi(şubat), Kapasite kullanımı(şubat) ve Michigan Güven endeksi verileri açıklanacak. İstanbul Altın Borsasında Perşembe günü aynı gün valörlü 1217 kg, vadeli günlere 172 kg, toplamda 1389 kg altın, 2674 kg gümüş işlemi gerçekleşti.

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa