Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altında Dip Seviyelere Gelindi mi?

Altında Dip Seviyelere Gelindi mi?

Altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Sarı maden son dört aylık en düşük seviyesinden gelen alımlarla bir nebze de yukarı yönlü bir eğilim gösterse de Yunanistan’daki siyasi çalkalanma ve EURO bölgesinden olası ayrılma senaryolarının güçlenerek devam etmesi altın fiyatlarını yeniden düşüşe doğru yönlendirmiş oldu.

Yunanistan’daki sol koalisyonun lideri Alexis Tsipras, Avrupa Birliği’ne restini çekti ve memorandumun artık geçersiz olduğunu ve Yunanistan için Yeni bir yol haritası belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

Yunanistan’ın AB politikaları ve uygulanan ekonomik programa uygun hareket etmeyeceğini ifade etmesiyle dolarda yükselme gözleniyor.

Tüm bu gelişmelerden sonra altın fiyatlarının dip seviyeleri görüp görmediği yatırımcılar tarafından merak edilmektedir.

Altın fiyatlarında dip seviye olarak ifade edilebilecek belli bir seviyeden söz etmek şu an için ne yazık ki mümkün görünmemektedir. Çünkü siyasi çalkantılar devam etmekte ve altının yükselmesini sağlayacak koşullar henüz tam
olgunlaşmamış bulunmaktadır.

Ancak dip seviyeye yakın olduğumuzu belirtmek galiba yanıltıcı olmayacaktır. Altın fiyatlarındaki asıl dip seviyenin neresi olduğu gerçek bir yükselişle ortaya çıkacağından net bir şey söylemek yanlış olacaktır.

Sarı maden yükselişine başlamak için iyi bir enerji toplamalı ve öyle yukarı doğru atak yapmalıdır. Bu açıdan değerlendirildiğinde dramatik düşüşlerden sonra güçlü çıkışların gelebileceği ifade edilebilir.

Mesela sarı madenin önümüzdeki altın ay içerisinde ciddi anlamda bir sıçrama yapacağını bekleyen Goldman Sachs, raporunda altın fiyatları için tahminini 1840 dolar olarak teyit etti.

TL Bazında gram altında gün içerisinde ciddi bir değişim yaşanmadı. Altının gramı 90-91 bandında işlem gördü.

Kaynak: www.altininfiyati.net

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa