Ana Sayfa » Gümüş Fiyatları » EMTİA FİYATLARINDA KRİTİK DÜŞÜŞ

EMTİA FİYATLARINDA KRİTİK DÜŞÜŞ

Altın fiyatları neden düşüyor? Altın fiyatları nereye kadar düşer? Altın fiyatları ne zaman düzelir? Genel anlamda altına yatırım yapanların sorduğu bu sorulara cevap arıyoruz… Eco Yatırım tarafından hazırlanan altın raporu aşağıdadır.

Altın fiyatlarına ilişkin canlı verileri Kapalı çarşı altın fiyatları bölümümüzden takip edebilirsiniz:

Makro Ekonomik Görünüm: Euro Bölgesi’nden gelen olumlu makro ekonomik verilere bağlı olarak başlayan satışlar fiziki talebin artmasına bağlı olarak sınırlı olsa da hız kesti. Günün genelinde 1333,84-1353,50 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,56 oranında değer kaybetti. Bugün, Fransa tüketici harcamalarının yanı sıra ABD tüketici güveni piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede bekle, orta vadede ise sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1333 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir. Seviyeler: Gün içinde 1310,90 ve 1325,90 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1343,90 ve 1358,90 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa