Ana Sayfa » Altın Piyasası » Altında kademeli alım tavsiyesi – 15.02.2012

Altında kademeli alım tavsiyesi – 15.02.2012

Altın fiyatlarındaki gerilemelerin ardından altın fiyatları toparlanıyor mu?
Altının onsu 1728 dolardan işlem görürken yönü yukarıyı göstermektedir.

ABD Hazine Bakanı Timothy F. Geithner, Obama yönetiminin 2013 bütçe planında yer alan harcama kesintilerinin, ekonomik toparlanmayı koruyacak şekilde kademeli bir şekilde sunulması gerektiğini savundu.

Senato Finans Komitesi’nin önünde konuşan Geithner, çok sert ya da çok erken harcama kesintilerinin ekonomiye kısa vadede zarar verebileceğine dikkat çekerek, bunun uzun vadeli büyüme için gereken yatırım yapma yeteneğine zarar vereceğini ve ekonomik kırılganlığı yüksek Amerikalıların zararına olacak şekilde bütçe açığının azaltılmasına sebebiyet vereceğini söyledi.

Aynı zamanda yönetimin, varlıklı Amerikalıların daha fazla vergi ödemesi çağrısını da yineleyen Geithner, “en zengin yüzde 2, dengesizliği gidermek için daha fazla katkı sağlamalı” dedi. Altın fiyatları dün gün içerisinde 1711 dolar desteğine kadar geri çekilse de buradan başlattığı yükselişleriyle 1729 seviyesine kadar yükseldi. Eğer sarı maden gün içerisinde 1733 dolar direncini geçemezse düşüşlerine kaldığı yerden devam etmesi beklenilmektedir.

Yaşanılacak olası satışların sadece kar satışları olduğunu unutmamak ve uzun vadeli yükseliş beklentisi olan sarı maden için bu düşüşlerin uygun alım fırsatı olabileceğini söyleyebiliriz.

Gün içerisindeki maksimum düşüş beklentimiz 1733 dolar altında 1692 olarak belirtilmiştir. Uzun vadeli işlem stratejisi için de 1650 dolar desteği beklenilmesi ve buradan kademeli bir şekilde alım işlemi gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Pivot; 1733

Destek; 1704-1692-1680

Direnç; 1742-1752-1763

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa