Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altında kritik gün bugün!!

Altında kritik gün bugün!!

Altın yatırımcısı altın alıp almama konusunda tereddüt yaşıyor. Altın fiyatları dip noktayı buldu mu yoksa hala düşüş devam edecek mi?
Altın yorumlarına bakıldığında net bir sonuç çıkarmak mümkün görünmemektedir.Ancak bugün önemli gün:

Altın fiyatlarına Bernanke darbesi sonrasın sarı maden gün içerisinde sakin seyrine devam etti. Haftanın son işlem gününe geldiğimizde özellikle altının bugünkü seyri çok önemlidir.

Özellikle 1700 dolar altına düşmesi ile 1682 dolar desteği hedeflenirken tepki satışlarının devam edip etmeyeceği de günlük kapanışta neticelenebilir. Özellikle 1700 dolar altında yapılacak herhangi bir kapanış psikolojik olarak altın fiyatlarının biraz daha gerilemesine katkı sağlayabilir. FED’in 3. Tur parasal genişleme ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasıyla düşüşlerin devam ettiği sarı maden eğer kar satışlarına devam ederse 1650-1625 bandına yaklaşmak

 

isteyecektir.

Ancak bu düşüşler gerçekleşse bile uzun vadeli seyri değiştiremeyecektir. Uzun vadeli beklentilerimizin hala daha yükseliş olduğunu ve bu beklentimizin değişebilmesi için 1550 dolar desteğinin kırılması gerektiğini belirtebiliriz.

Pivot; 1732

Destek; 1705-1682-1657

Direnç; 1740-1762-1787

2 mart 2012 altın

Kaynak: Lider forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa