Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altında tamam mı – devam mı noktasındayız

Altında tamam mı – devam mı noktasındayız

Altın yatırımcısının yüzünü güldürür mü?
Altın fiyatlarındaki yükselişin ardından gelen kar satışlarıyla yaşanan gerilemeden sonra altın fiatlarının tekrar yukarı yönlü harekete geçmesi neticesinde altın piyasasında belirsizlik hakim:

Dolar Endeksi uzun zamandır yaşadığı düşüşlerle altın fiyatlarına alım getirse de dün başlattığı yükseliş hareketi altın fiyatlarında kar realizasyonları sağladı. 1680 dolar seviyesinden başlayan düşüşler sarı madenin gün içerisinde 1662 dolar seviyesine kadar gerilemesine neden oldu.

Ancak bu desteğin güçlü olması sarı madenin ilk etapta bu desteği kıramamasına neden oldu. Sarı maden için 1680-91 dolar dirençleri kritikleştiği gibi 1662 dolar desteği de önem taşımaktadır. Burada altın ya tamam diyerek kar satışlarına başlayacak ve 1595 dolar seviyesini hedefleyecektir, ya da devam diyerek yükselişlerin devamını hedefleyecektir. Bu yükselişlerdeki hedef ise kısa vadeli 1724, uzun vadeli ise 1815 olarak belirlenmiştir.

Teknik göstergelere dikkat ettiğimizde yaşanılan bu yükselişlerin tepki satışlarının olacağı görünümünde ancak bu şuanda henüz net değil. Çünkü indikatörler sadece kısa vadeli aşağı yönde bir hareketin olabileceğinin sinyallerini yavaştan gösterdi. Bu yüzden de şuanda satış pozisyonları açabilmek için henüz erken diyebiliriz.

Bu yüzden de özellikle gün içerisinde 1691 dolar direncini ve 1662 desteğini takip etmek gerekir. Eğer altın 1691 dolar direncine gelmeden düşerse alt tarafta 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1639 dolar desteğini önemlidir.

Eğer sarı maden bu seviyenin altında günlük kapanış yaparsa hedef 1595 olduğu gibi bu seviyenin üzerinde yaptığı her günlük kapanış altını yukarı seviyelere yaklaştıracaktır.

Pivot; 1662

Destek; 1654- 1645- 1635

Direnç; 1675– 1680- 1690

Kaynak:Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa