Ana Sayfa » Altın Yorumları » AltıSarı madendeki daki düşüş devam edebilir.

AltıSarı madendeki daki düşüş devam edebilir.

Altına yatırım yapmakta olan yatırımcıların dikkatleri dünden itibaren yoğun bir şekilde altın fiyatlarına çevrilmiş durumda. Dolardan altına geçip arbitraj yapanlardan tutun varlıklarını sarı madene yatıranlara kadar.

Ancak altına yatırım yapmak için doğru zaman mıdır?

Altın ne zaman alınabilir ve altındaki düşüş bitti mi ve dip noktası şu anki nokta mı?

Konuyla ilgili olarak hazırlanan bir tercümeyi sizlere sunuyoruz:

UBS Yatırım Bankası, altın fiyatlarının ons başına 1.600 doların altına sarkmasının git gide daha da olası hale geldiğini ve bir aylık fiyat öngörüsü olan 1.550 doları tahmininin arkasında olduklarını belirtti. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Mart ayı toplantı notlarının açıklanmasıyla yeni parasal gevşeme uygulamalarının olmayacağı ve Fed’in sıfır faiz … politikasına 2014’e kadar devam etmeyeceği ihtimalleri, fiyatların gerilemesine yol açtı.
Altın fiyatları, Başkan Bernanke’nin 29 Şubat’ta yaptığı konuşma üzerine gerilemiş, ardından geçen haftaki yorumlarıyla da değer kazanmıştı. Fakat Mart ayı toplantı notları, kıymetli metaller için çekişmeli bir senaryo ortaya koymakta. ABD Vadeli Emtia Ticaret Komisyonu’nun (CFTC – Commodity Futures Trading Commision) yayınladığı ve işlemci yükümlülüklerini gösteren haftalık raporu Commitments of Traders (COT), spekülatörlerin vadeli altın sözleşme pozisyonlarını arttırdığını göstermekte. UBS ise bu yatırımcı grubunun ‘gemiyi ilk terkedecek’ işlemciler olduğunu söyledi. Altının fiyatlarının, gerçek talep artışıyla yükseliş kaydetmesi için fiziksel piyasadan talep gelmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, Hindistan’daki kuyumcu boykotunun ve zayıf Çin piyasasının durumu zorlaştırdığını ifade etti.

Kaynak: Sağlam Altın- www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa