Ana Sayfa » Altın Yorumları » Düşüş ne anlama geliyor? 10 şubat 2012

Düşüş ne anlama geliyor? 10 şubat 2012

Altın fiyatlarındaki düşüş neden kaynaklanmaktadır?
Altın yükselişine yine devam eder mi?
Altın yorumu bölümümüzde sizlere yurt dışındaki gelişmelerin etkisiyle hareketlenen altın fiyatları analizini sunuyoruz:

Perşembe sabahı altın fiyatı 1.745,37 dolara kadar yükseldi. Fiyat artışında, İngiltere ve Avrupa merkez bankalarının gevşek para politikasına olan bağlılıkları etkili oldu. Her iki banka da yaptıkları açıklamada, ekonomiyi destekleyen politikalar izleyeceklerini bildirdiler. İngiltere merkez bankası 50 milyar İngiliz Sterlini değerinde parasal gevşeme paketinin açıklamasını yaparken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi de “Yüksek seviyede belirsizlik ve aşağı yönlü risk” ortamından bahsetti. Banka faiz oranlarını %1 seviyesinde tuttu.

Altın dün yaşadığı düşüşe rağmen hafta başından bu yana %0,5, 2012’nin başında bu yana da %10,9’luk artışını koruyor. Bu yükselişlerde, merkez bankalarının uyguladıkları gevşek para politikaları etkili oluyor. Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada ABD Merkez Bankası San Francisco Şubesi’nin başkanı John Williams da, Merkez Bankası’nın parasal gevşeme operasyonlarına devam edebileceğini dile getirdi.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa