Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altındaki görünüm negatif

Altındaki görünüm negatif

Altının onsunda kısmi olarak bir yükseliş gözlenmektedir. TSİ 09:05 itibariyle altının onsu 1625 dolardan işlem görmektedir.
Altındaki genel görünüme gelince işler biraz karışık gibi.

Altın fiyatlarının da içinde bulunduğu kıymetli metaller grubunun genel görünümünün olumlu olmadığı ifade edilmektedir. Olumsuz koşulların devam ettiğinin vurgulandığı makale aşağıda yer almaktadır.

 

FCStone Yatırım Şirketi, kıymetli metaller grubunu etkileyen mevcut koşulların “olumlu ve yapıcı” olmadığını ifade etti. Amerikan Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin Mart ayında düzenlediği Federal Açık Piyasa Komitesi Toplantısı’nın dün açıklanan sonuçları, hükumetin gevşek para politikasına devam etmek gibi bir niyeti olmadığını gözler önüne serdi.
Sanayi metalleri olmaları nedeniyle avantajlı durumda olan platin ve paladyum hariç, FCStone altın ve gümüşün daha da gerileyebileceğini belirtiyor. Buna ek olarak, hem altın hem de gümüş grafiğinin kalıcı hasar gördüğü ve fiyatların dip seviyelere yaklaştığı ifade edilmekte.
Amerikan ekonomisinin büyüme göstermesi, Avrupa’da durgunluğun başlaması ve kuvvetli Satınalma Müdürleri … Endeksi verilerine rağmen Çin’deki büyümenin şüpheli oluşu, doların daha da kuvvetleneceğine dair ipuçları veren bazı piyasa verileri. Kuvvetli dolar, kıymetli metallerin üzerinde daha da baskı yaratacağından, altın ve gümüşü zor günler beklemekte.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa