Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altındaki yükseliş neden kaynaklanıyor?

Altındaki yükseliş neden kaynaklanıyor?

Altına dair umutlar devam ederken kısa vadede altına yatırım yapmak ancak uzman kişilerin rehberliğinde yapılmalıdır. Kısa süreli pozisyonlarda anlık düşüşlerde ciddi zararlarla karşılaşmak olasıdır.

Altın fiyatlarının totalde geniş zaman dilimi içerisinde yükseliş göstereceği ve altının 2000 doları bile görebileceği uzmanlarca ifade edilmektedir.

New York Emtia Borsası’nın COMEX Bölümü’nde işlem gören vadeli altın sözleşmeleri, haftanın ilk işlem gününde kuvvetlenme gösteren S&P Borsa Endeksi ve ham petrolün açtığı yoldan ilerleyerek mütevazi yükselişler kaydetti.
Tedarik Yönetimi Kurumu’nun (ISM – Institute for Supply Management) üretim endeksi, Şubat ayındaki 52,4 değerinden sonra Mart ayında 53,4’e ulaşarak piyasada olumlu bir hava esmesini sağladı ve altının yükselişine katkıda bulundu.

Dünkü işlem gününde ons başına 10$ yükseliş kaydeden Haziran ayına vadeli altın sözleşmeleri, 1.681,90 dolara ulaştı. Haziran ayına vadeli S&P sözleşmeleri 2,7 puan yükselirken Mayıs ayına vadeli petrol de varil başına 43 sent değer kazandı.
Uzmanlar, Haziran ayına vadeli altın için direnç seviyesini geçen haftanın en yüksek kapanış değeri olan 1.671,90$ olarak belirlerken, desteği de 1.650$ kademeleri olarak duyurdu. Şu an için fiyatlar bu trende sıkışmış durumda. Piyasa, fiyatları yukarı taşıyacak veya aşağı çekecek gelişmelerden yoksun.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa