Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altındaki yükseliş sürer mi?

Altındaki yükseliş sürer mi?

Altın fiyatlarındaki yükseliş sürer mi?Altın fiyatlarında geçen haftanın son günlerine doğru başlayan hareketlilik altın yatırımcısını heyecanlandırdı. Sarı madene yatırım yapan kısa vadeli yatırımcıların akınına uğrayan altın fiyatları yönünü güçlü bir şekilde yükselişe çevirdi ve sarı maden 1590’lı seviyeleri test etti.

Peki bundan sonra ne olacak?

Bu yükseliş kalıcı mı? Yani sarı madende gerçek yükseliş başladı diyebilir miyiz?

Ne yazık ki bu sorulara şimdilik evet cevabını veremiyoruz. Bu yükselişi destekleyecek güçlü argümanlar bulunmadığından fiyatların yeniden 1520 seviyelerine kadar inmesi söz konusu olabilir.

Fiziki alımlarla yükselen sarı maden fiyatlarında asıl belirliyici olacak olan parasal genişleme ile ilgili herhangi bir söylemin ortaya çıkmaması ve toplanan G8 liderler zirvesinden de bu yönde bir açıklama gelmemesi neticesinde fiyatlarda aşağı yönlü bir ivme gözlenebilecektir.

Kısa vadeli yatırımcı açısından fiyatların gram altın bazında 93 TL’leri gördüğü şu dakikalarda kar satışlarının görüldüğü aşikar.

Uzun vadeli yatırımcının bir süre beklemede kalması kaçınılmaz bir durum.Önümüzdeki günlerdeki gelişmelere göre daha net yorumlar yapmak mümkün olacaktır.

Stressiz,bol kazançlı günler dileriz.

www.altininfiyati.net


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa