Ana Sayfa » Altın Yorumları » Amerikadaki felaket senaryoları

Amerikadaki felaket senaryoları

Altın neden yükseliyor?
Altındaki yükseliş devam edecek mi?
Amerikadaki felaket senaryoları altın fiyatlarını yülseltiyor.Bugünkü yorumu aşağıda yer almaktadır:
Smart Live Markets ( http://www.smartlivemarkets.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:

“Altın Analizi

Pivot 1619,0

Destek Seviyeleri 1. Destek = 1615,0 2. Destek = 1610,0 3. Destek = 1605,0

Direnç Seviyeleri 1. Direnç = 1625,0 2. Direnç = 1630,0 3. Direnç = 1635,0

3 Ağustosta ABD emeklilik fonları ödemeleri yaklaşıyor. Bu nedenle en geç 2 ağustosa kadar onaylanması gereken ‘borç limiti artırımı’ kararı hala onaylanamadı. Bu belirsizliğin piyasada oluşturduğu baskı ‘altın’ ın 1625 doları görmesine neden oldu.

Piyasalarda Amerika ile ilgili felaket senaryolarının yazıldığı şu dönemde bizim düşüncemiz ABD liderlerinin ülkelerinin krize sürüklenmesine sebep olmak istemeyecekleri yönünde. Teknik olarak da hem harmonic formasyonlarının , hem oluşan fiyat formasyonları gereği hem de ısrarla ABD’nin temerrüde düşürülmeyeceği ile ilgili ( bizim düşüncemiz ) beklenti ‘altın’ a hücum eden yatırımcıların rahatlamasıyla 1580 dolarlara gerileyecektir.

Açıkçası yükselişin devamı ile ilgili çok fazla bir beklentimiz yok. 31 ocakta yapmış olduğumuz son 12 yılı baz alan ‘altın’ analizimizde ağustosa doğru 1650 dolarlara yaklaşılacağını söylemiştik ancak ABD’nin mevcut durumu ve çözüm tarihinin yaklaşmış olması nedeni ile 1650’ler olmaz ancak kısa vadeli 1630 test edilip , ardından sert düşüş izleyebiliriz.

31 Ocak ‘ ta yapmış olduğumuz ‘ALTIN’ Analizini aşağıda ki linkten okuyabilirsiniz..

http://www.smartanaliz.com/pages/analyze/technical-analyze.aspx’analyzeId=546-catId=3 ”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa