Ana Sayfa » Altın Yorumları » Avrupa Finansal İstikrar Fonu Kararı Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiler

Avrupa Finansal İstikrar Fonu Kararı Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiler

Uluslararası piyasalardaki gelişmeler altın fiyatlarını etkilemeye ve altın fiyatlarındaki spekülatif hareketleri belirginleştirmeye devam etmektedir. Bu bağlamda Avrupa Finansal İstikrar Fonu’nun büytülmesiyle ilgili düzenlemenin reddedilmesi altın fiyatlarında yükselişe neden olabileceği belirtilmektedir.

Altın fiyatlarında yaşanan gerilemenin ardından yatırımcılar kaygılı gözlerle altın fiyatlarını takip etmekteler. Altın piyasasındaki düşüşler yatırımcıları korkutsa da altın fiyatlarının uzun vadede sürekli yükseldiği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda altın fiyatlarındaki düşüşlerin geçici olduğu sonucuna varılır.

Örneğin çeyrek altın fiyatlarını inceleyecek olursak, çeyrek altın fiyatları son beş yılda 45-50 lira seviyelerinden 170 lira seviyelerine kadar çıkmış bulunmaktadır. Çeyrek altın fiyatlarındaki yükseliş uzun vadede altın fiyatlarının hareketinin yukarı yönlü olduğu gerçeğini göstermektedir.

Altın fiyatlarında spekülatif inişler ve çıkışlar küçük yatırımcıyı kaygılandırsa da kapalı çarşı altın fiyatları uzun vadeli yatırımcıyı memnun etmektedir. Bu anlamda altın piyasasında anlık alım-satım yapanlar açısından riskli bir durum sözkonusudur ve bu kayıplar dramatik noktalara kadar da gerçekleşebilir.

Altın fiyatlarını takip eden yatırımcılara önerilerimiz, uzmanlarca yapılan altın yorumlarını takip etmeleri ve altın yorumlarının sadece bir öneri olduğunu unutmadan gerekli analizlerini kendilerinin yapmaları neticesinde alıma geçmeleridir.

Altın piyasasında yapılan altın yorumlarının bir kısmı da yatırımcıyı yanlış yönlendirme amaçlı olabilmektedir. Kısa vadeli yatırımı düşünenler, altın yorumlarını incelemeden, altın yorumlarındaki farklılıkları araştırmadan alım yaparlarsa kayıptan başka birşey bulamayacaklardır ne yazık ki.

Kaynak: www.altininfiyati.net


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa