Ana Sayfa » Altın Yorumları » Bernanke fiyatları yükseltti

Bernanke fiyatları yükseltti

Altın fiyatları geçen haftaki kayıplarını geri alabilecek mi?
Bernake’nin açıklamaları sonrası altın fiyatları yükselişe geçti. Ancak altın fiyatlarındaki yükselişin kalıcı olup olmayacağı merak konusu.

Altındaki bu yükseliş yerini hafta içerisinde düşüşlere bırakabilir. Altında gerçek bir yükseliş için hedeflenen seviyesinin 1750 doların üstü olduğu uzmanlarca belirtilmektedir.

Altın fiyatları dün Bernanke’nin açıklamaları sonrasında hızlı bir şekilde yükseldi. Avrupa’dan beklentilerin üzerinde gelen güven endeksi verilerinin ardından doların değer kaybetmeye başlamasıyla birlikte altın fiyatları yükselişe geçti. Daha sonra Bernanke’nin işsizlik oranının %8,3’e düşmesinin kendisini cesaretlendirdiğini ancak daha da düşmesi için gevşek para politikasına ihtiyaç duyulduğunu açıklaması altın fiyatlarının 1695 dolar ile son 2 haftanın en yüksek seviyesini görmesine neden oldu.

Bugün ABD’den açıklanacak Tüketici güveni verisi altın fiyatları üzerinde etkili olabilir. Altın fiyatları 1658 dolar  seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükselişine devam edebilir ve 1682 dolar seviyesine kadar yükselebilir. 1658 dolar seviyesinin altında 1634 dolar seviyesine kadar gevşeme görebiliriz.

Destek :1658, 1652, 1641 ve 1634 dolar
Direnç : 1668, 1676,1682 ve 1688 dolar
Kaynak: Turkish Yatırım


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa