Ana Sayfa » Güncel Altın Fiyatları » Bu seviyelerden altın alınır mı

Bu seviyelerden altın alınır mı

Bu seviyelerden altın alınır mı?

Altın piyasalarında hangi gelişmeler yaşanmaktadır?

Bugünkü altın fiyatları hangi düzeyde seyretmektedir?

Altın piyasası altın fiyatları ve Kapalıçarşı altın fiyatları canlı olarak sitemizde yer almaktadır. Ayrıca İstanbul Altın Borsasının günlük altın verileri de sitemizden yer almaktadır:

Aşağıda yer alan altın fiyatları yorumu Modern Finans tarafından hazırlanmıştır:

Haftanın ikinci gününde, altın pek iç açıcı bir tablo sergilemiyor. Avrupa’da ki borç endişeleri doları güçlendirmeye devam ederken, altında da düşüş sinyalleri vermektedir. Dün 1830 seviyelerinde olan altın,1813 seviyelerine kadar düşmüştü ancak şimdi 1825 seviyelerinde toparlanma yolunda ilerlemektedir. Altın için bu seviyeler, yatırımcılara alım fırsatı sunmaktadır.

Bu durumda altına olan talep artınca da, altın fiyatları da düzelme yolunda ilerler. Merkez bankalarının dolar dışındaki rezervlerini çeşitlendirmeye gitmeleri de, altına talebi artıran bir diğer etkendir. Dün piyasalarda, Yunanistan ile ilgili kaygılar ve belirsizlik devam ederken, bunun yanında Fransa’nın da bankalarına dair endişelerinin artması , Avrupa’nın iyiden iyiye negatif bir tablo sergilemesine sebep olmuştur.

Ancak Çin’in İtalyan tahvili alacağına dair spekülasyonları piyasaları az da olsa olumlu yönde etkilemeyi başarmıştır. Tabii bu durum altınında toparlanmasına destek olmuştur.

Gün içinde önemli veriler bulunmamakla birlikte beklentilerimiz altının toparlanma yolunda devam etmesidir.

Kaynak:Modern Finans


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa