Ana Sayfa » Altın Yorumları » bugünkü altın yorumu

bugünkü altın yorumu

Smart Live Markets ( http://www.smartlivemarkets.com )  Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporudur:

Altın Analizi
Pivot 1530,0

Destek Seviyeleri
1. Destek = 1525,0
2. Destek = 1520,0
3. Destek = 1515,0

Direnç Seviyeleri
1. Direnç = 1535,0
2. Direnç = 1540,0
3. Direnç = 1550,0

Dün 1537 dolar seviyesinden kapanan “altın” , yeni güne de hafif düşüşle başladı. Haftanın ikinci yarısının başlaması ile Euro ve Gbp bölgelerinden faiz oranı kararları , ABD ‘den ise “ticaret dengesi ve istihdam talepleri” açıklanacak. Faiz oranlarında herhangi bir değişiklik beklenmez iken , ABD verilerinde beklentiler negatife yakın..

Özellikle Euro faiz oranı kararından çıkacak sürpriz bir artırım kararı , doların gerilemesi ile birlikte “altın” da yeni bir yükseliş dalgası yaratabilecek nitelikte olacaktır.

Teknik anlamda 17 mayıstan ele aldığımız hareketin dalga sayımında 5-3’lük hareketin tamamlanarak yeni bir yükselişe uygun zemin hazırlandığını görüyoruz.Ayrıca son 1 aylık hareketin 61,8% düzeltme seviyesi olan 1530’un altında ısrarla kapanış gelmemesi , günlük bazda 10 ortalama seviyelerinde tutunma çabası ve yine aynı zaman diliminde oluşan fiyat formasyonlarının yukarı yönü işaret ediyor olması nedeni ile , olası spekülatif hareketlerin “altın” ı , son 5 aylık ikili yükseliş kanalının en alt desteği olan 1520 dolar seviyesine kadar çekme ihtimalı olsa da , bu seviyenin üzerinde gelecek günlük kapanışlar “altın” da ki olası gevşemenin geçici olmasını sağlayarak , alım fırsatları oluşturacağı kanaatindeyiz.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com
Kaynak:Ekoklinik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa