Ana Sayfa » Altın Yorumları » Bugünkü altın fiyatları yorumu ve gümüş yorumu

Bugünkü altın fiyatları yorumu ve gümüş yorumu

Bugünkü altın fiyatları yorumu ve gümüş yorumu bölümünde Troy Kıymetli Madenler ( http://www.troypreciousmetals.com ) Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporunu sizlere sunuyoruz:

“ALTIN’DA BEKLENEN SERT DÜZELTME GERÇEKLEŞTİ

Altın Çarşamba gününe 1828.93 dolar/ons’tan giriş yapmasının ardından, Japonya’nın kredi notunun indirilmesi ile Asya’da risk iştahı gerilerken fiziki talep arttı. Altın günün en yükseği olan 1854.50 dolar/ons’a kadar yükseldi. ABD piyasalarının açılmasına kadar 15 dolar/ons’luk bantta dalgalanan altın, zilin çalmasıyla sert şekilde düşüşe geçti. Dün itibariyle New York Emtia Borsası’nın Comex bölümünde vadeli sözleşme teminatlarının ikinci kez yükseltilmesi ile altın’daki düşüş hızlanırken gün içinde 100 dolar/ons’luk oynama yaşayarak en kötü işlem fiyatı olan 1750 dolar/ons’u kaydetti.

Seansı 1760.67 dolar/ons’tan kapatan maden günlük bazda yüzde 3.7 kayba uğradı. Altın‘ın takibindeki gümüş yüzde 5 değer kaybederek 40 dolar/ons’un altına düşerken, dün açıklanan ham petrol stok raporundaki erime fiyatları yukarı itti.

Bugün Euro Bölgesi’nden GFK tüketici güven endeksi, ABD’den haftalık işsizlik başvuruları ve Bloomberg Tüketici güven endeksi bekleniyor.

İstanbul Altın Borsası’nda hafta ortasında altın, uluslar arası piyasalardaki sert düşüşlerden etkilenerek ons’ta neredeyse 100 dolar birden erime kaydetti. Günün en kötü fiyatı 1770 dolar/ons olarak kaydedilirken kapanışta hafif toparlanma ile sarı maden 1782 dolar/ons’a kadar yükselebildi.

Altın bir günde yüzde 5 kan kaybına uğrarken gümüşte ise işlem olmadı. Toplamda 3,252 kg altın el değiştirirken işlemlerin 2,326 kg’ı T0, 802 kg’ı T1, 109 kg’ı T2, 15 kg’ı T4 vadelere gerçekleşti.”


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa