Ana Sayfa » Altın Yorumları » Bugünkü altın yorumu ve piyasa takvimi

Bugünkü altın yorumu ve piyasa takvimi

Altın piyasasını bekleyen gelişmeleri ve altın yorumunu sizlere aktarıyoruz. Buıgünkü altın yorumu bölümünde Dövizdestek.com tarafından hazırlanan altın analizini aşağıda bulabilirsiniz.

Hem haftasonu, hem de piyasa açılışı ile beraber Asya seansında oluşan son önemli gelişmeleri sizlerle maddeler halinde paylaşalım;

– Çin de devletin yaptığı son teşvik paketine rağmen henüz ekonomide bir iyileşme gözükmemesi, piyasalarda endişelere sebep oluyor.

– Troika, yani IMF, Avrupa Merkez Bankası ve AB Komisyonu üçlüsünün son yaptığı Yunanistan incelemesine göre, Yunanistan’daki bütçe açığı 20 Milyar EUR ya kadar çıkmış durumda, yani beklentilerin ve önceki konuşulanların çok üzerinde ve olumsuz.

– Avrupa Mali Birliği, ESM (Avrupa İstikrar Fonu) nunun büyüklüğünü 4 katına çıkarma planları yapıyor. Aynı zamanda, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İspanya konusunda yardım paketleri hazırlığında olduğuna dair fısıltılar var.

– Fransa Başbakanı, Yunanistan hakkında; gerekli ayarlamalar için daha fazla zaman olması gerekiyor açıklamasında bulundu.

– Japonya faiz kararı toplantı tutanakları açıklandı.. Fiyatlardaki yavaş yükseliş konusunda endişeler var.

– Çin den açıklanan Bej Kitap, istihdamdaki düşüş ile paralel olarak, iyimserliğin de düştüğüne işaret etmekte.

Bugün açıklanacak çok fazla veri yok fakat Avrupa işin açıkçası ateşlenmiş durumda. Bir yandan Yunanistan, diğer yandan İspanya konusu ateşli şekilde tartışılırken, her gelen açıklama piyasaya yön verecek gibi duruyor.

Bunlar dışında Almanya’dan saat 11.00 de gelecek olan Almanya IFO İş Dünyası Güveni verisini izlemedeyiz.

Herkese bol kazançlı bir gün ve yeni bir hafta diliyoruz.

Kaynak:Dovizdestek.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa