Ana Sayfa » Altın Yorumları » Bugünkü gram altın fiyatları yorumu

Bugünkü gram altın fiyatları yorumu

Bugünkü gram altın yorumu

Bugünkü gram altın yorumu

Altın fiyatlarında yaşanan baş döndürücü yükselişten sonra güne sert alışla başlayan altın fiyatları gelen kar satışlarıyla geriliyor.

Altın fiyatlarındaki detaylar ve gün içerisinde altın yorumları ile sizlerle olacağız.

Fed’ten beklenen QE3 geldi ve ALTIN 1800 seviyesine yine gözünü dikti. Önümüzdeki günlerde kademeli alımlarla ALTIN da ONS fiyatının 1800 $ kapısını tekrar çalması kuvvetle muhtemel.

Diğer taraftan yarın gelecek TCMB’den PPK toplantısı var ve daha önce Başçı’nın da sinyalini verdiği gibi faiz koridoruna yukarıdan daralma gelmesi bekleniyor. Daralmanın önümüzdeki aylarda düzenli olarak devam etmesi öngörülüyor. Faiz indirimi her ne kadar büyük oranda USDTRY’de fiyatlanmış olsa da önümüzdeki haftalarda TRY popüleritesini yitirerek değer kaybetmeye devam edecek gibi.

Bir kaç gün önce kaleme aldığımız USDTRY raporumuzda Fed’ten QE3 gelmesiyle USDTRY’nin bir miktar gevşeyeceğini öngörmüştük fakat daha sonra faiz koridorundaki daralmanın etkisiyle USDTRY’nin önce 1.83 sonra da 1.85 dirençlerini zorlayabileceğini belirtmiştik. Öngördüğümüz süreç birebir yaşanıyor şu anda.

Toparlayacak olursak orta vadede ALTINın değer kazanmaya, TRY’nin değer kaybetmeye devam etmesini bekliyoruz. Yani aylar sonra tekrar 100.00 üzerini gören GRAM ALTINın yukarı çıkması için hala alanı var. Dikkat edilmesi gereken ilk seviye 103.00. Bu direncin kırılmasıyla 105.00leri görmek bizi şaşırtmayacak.

Kaynak:Dövizdestek.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa