Ana Sayfa » Gümüş Fiyatları

Kategori Arşivi: Gümüş Fiyatları

Gümüş piyasasındaki gelişmeler

Altın piyasasında yukarı yönlü hareketlenme var ve altının onsu 1620 dolara yaklaşırken gümüş cephesinde durum nasıl?

Gümüşün onsu 27.70’den satış yaparken gün içi gümüş yorumunu sizlere sunuyoruz:

Bugünkü gümüş yorumu

Bugünkü gümüş yorumu

Gümüş son dönemde sıkıntılı bir grafik çizdi. Son iki yılın dip seviyelerine yakın seyrediyordu. Bunda Altın-Gümüş oranının Altın lehine seyretmesinin de etkisi vardı bir süredir.

Temmuz 24’te gördüğü 26.60 Dolar seviyesi son 1.5 yılın en düşük seviyesi olan 25.90’dan çok da uzak değildi. Sonrasında özellikle Perşembe günü Draghi’nin İngiltere’deki konuşmasının yarattığı olumlu hava ile ay zirvesine doğru tırmandı 3%’ü geçti son 3 günkü getirisi.

Altının çok primli olmasından ve önemli direnç seviyelerinin hemen altında olmasından kaynaklı. Altın-Gümüş oranı bir süre Gümüşün lehine çalışabilir.

Altın’da şuan raporlarımız doğrultusunda Al demekten uzağız. Bu seviyelerde alıcı olmak için güç verici gelişmeler gerekli. Gümüşte de Altın ile aynı doğrultuda bekle düşüncesindeyiz. Altın alımının yanına gümüş eklemenin daha karlı olabileceği zamanlardayız.

Gümüşün avantajı..Altın gumüş rasyosunun yüksekliği ve euro iştahı ile tıpkı euro bazında altındaki gevşeme gibi altın gümüş rasyosunda da gevşeme gelebilir.Bu süreçte altın yatay iken gümüş 0.70 cent ile 1.25 dolar arası kendini (daha&helliip;)

Canlı Gümüş Fiyatları için Tıklayınz

Güncel gümüş fiyatları

Serbest piyasada alınıp satılan canlı gümüşün gramı ve gümüşün onsu ile alım satım yapan yatırımcılar için gümüş fiyatlarına sürekli güncel olarak ulaşabilecekleri bu bölümü açmış bulunuyoruz.

Kıymetli metallerden olan gümüş, yatırımcısına çoğunlukla kazandırmış bir yatırım aracıdır. Ayrıca dinen de kullanılması uygun görüldüğünden gümüş işlemeciliği Ortadoğuda ön plandadır.

Anlık değişimleri ve gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Serbest Piyasa Canlı Gümüş Fiyatları
19.01.2013
Gümüş Gramı Gümüş Onsu
Alış Satış Alış Satış


Gümüş piyasasındaki gelişmeler de altın yorumları bölümümüzde yer almaktadır. Emtia piyasası analizleri ve kıymetli metal yorumlarını ilgili bölümden takip edebilirsiniz.

12 Nisan serbest piyasada altın

Serbest piyasada altın fiyatları günü nasıl kapatıyor?

Hangi rakamlardan altın alınıp satılmaktadır?

Serbest piyasada altının onsu 1655 liradan işlem görürken altının kilosu 52.920 liradan alıcı bulmaktadır. Gümüşün gramı 1,56 liradan, gümüşün onsu 31,62 liradan alıcı buldu.

Serbest piyasada çeyrek altın 156,86 lira, gram altın 95,63, cumhuriyet altını 643,23 liradan piyasada alıcı buldu.

Serbest piyasada canlı verileri ve altın fiyatlarını Serbest piyasa altın fiyatları bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Emtiada aatlik veriler

Altın fiyatlarındaki gelişmelerle altın piyasası verileri ve gümüş piyasası verilerini saatlik bazda aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Gümüş fiyatları ve anlık gümüş analizlerini altın fiyatları sayfamızndan takip edebilirsiniz.

Altının ons fiyatı ve ons grafiği sitemizde canlı olarak yayınlanmaktadır.

altın piyasası ve gümüş grafiği

 

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com

Altın borsası ve gümüş fiyatları endeksi – 25.11.2011

Altın fiyatları ve gümüş fiyatları endeksi analizi bölümünde haftalık bazda Altın borsası fiyatlarında düşüş olduğu gözlendi.

Gümüş fiyatları ile altın fiyatlarını canlı olarak takip etmek için Gümüş Fiyatları ve Kapalı çarşı Altın Fiyatları bölümlerimizden yararlanabilirsiniz:

İAB verilerine göre, 21-25 Kasım 2011 tarihleri arasında altın piyasasında 49 işlemde 48 milyon 424 bin 790 liralık, 160 işlemde 205 milyon 658 bin 385,69 dolarlık hacim gerçekleşti.

Gümüş piyasasında 4 işlemde 8 milyon 413 bin 445 liralık, 24 işlemde 2 milyon 825 bin 899,11 dolarlık hacim oldu.

Öte yandan, bu hafta İAB’de işlem hacmine göre en fazla işlem yapan kurumlar Rona Döviz, Atasay Kıymetli Madenler, Garanti Bankası, Atasay Döviz ve Kuveyt Türk olarak sıralandı.

Kaynak:  BloombergHT

Yatırım Borsa Yatırım Borsa