Ana Sayfa » Altın Yorumları » Çin Başkanının açıklamaları altın fiyatlarını nasıl etkiler?21.11.201

Çin Başkanının açıklamaları altın fiyatlarını nasıl etkiler?21.11.201

Çin Başkanının açıklamaları altın fiyatlarını nasıl etkiler?
21.11.201 tarihli altın fiyatları ve altın yorumları analizi aşağıda yer  almaktadır.
Altın piyasasındaki gelişmeleri gün içerisinde canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz:

Çin Başbakanı Wen Jiabao, uzun bir süre istikrarsızlığın devam edebileceği gerekçesiyle küresel ekonomiye ilişkin iyimser olmak için hiçbir neden göremediğini söyledi. Wen, Endonezya’nın Bali adasında düzenlenen Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, dünyanın çok karmaşık ve derin bir değişim yaşadığına dikkati çekerek, ”Uluslararası finansal kriz dördüncü yılına girdi.Mevcut finansal konjonktür ve uluslararası ekonomi üzerinde iyimser olmak için bir neden göremiyorum” dedi.

Altın fiyatlarının 1803 dolar seviyesinden başlattığı satışlar sarı madenin ilk etapta 1710 seviyesine kadar düşmesine neden oldu. Eğer yatırımcılar kar satışlarına devam ederse altın fiyatlarının fibonacci fan %61,8 düzeltme seviyesi olan 1686 dolar desteğine ve kırılması durumunda ise fibonacci fan %50,0 düzeltme seviyesi olan 1614 dolar desteğine kadar geri çekilmesi beklenilmektedir.

Eğer bu düşüşler gerçekleşirse altın fiyatlarında alım işlemlerinde yer alınabilir. Çünkü uzun vade beklentileri yükseliş olan sarı maden için yaşanılacak bu geri çekilmeler uygun alım stratejisi olarak belirlenmiştir.

Pivot; 1735

Destek; 1710 – 1695-1680

Direnç; 1727- 1740- 1753

altın grafiği ve altın piyasa analizi

Kaynak:Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa