Ana Sayfa » Altın Yorumları » Çin’in büyüme rakamı altın fiyatlarını olumlu etkiler

Çin’in büyüme rakamı altın fiyatlarını olumlu etkiler

çin büyüme rakamları ve altın fiyatları

Çin büyüme rakamları ve altın fiyatları

Altın yatırımcısı altın fiyatlarını etkileyecek olan her hususa kulak kabartmaktadır. Bu verilerden biri de açıklanacak olan Çin verisidir.

Çinden gelecek olan büyüme rakamları  altın fiyatlarını nasıl etkiler?

Konuyla ilgili analizi sizlere sunuyoruz:

Çin verileri bundan sonra iyi gelecek fısıltısını ortaya atanların yanı sıra Abd vergi arttırım süresini erteleyecek fısıltısı da günboyu dolaştı durdu piyasada.
Biz şimdilik başkanlık seçimi öncesi ve hatta sonrasında daha da alevli tartışılacak olan Abd kısmını bırakalım ve Çin tarafına bakalım..
İddaa şu..Çin’den gelen verilere yönelik güvensizlik daha önce de ortaya atılmıştı.Bugün ise büyüme hedefinin tutturulmaması gibi bir konu Çin’de gündeme gelemez deniliyor.Peki Çin verileri gündeme geldiğinde ,iyi veri gerçekten de iyi olmayacak mı,piyasa buna nasıl tepki verecek?
Konuyu analistimiz Sefa Tosun’a sorduk..
“Çin büyüme rakamı,hükümetin koyduğu hedefin de gerisine düşme tehlikesi yaşıyor.Fakat yönetimde de önemli değişiklikler olacak Çin’de.İnce ayar gelir mi sorusu bugünün gündemi idi.Eğer öyle ya da böyle Çin verileri iyi gelirse bundan dolar olumsuz etkilenir,altın ise faydalanır.Eğer Çin verileri iyi gelecekse,enflasyonun bir sonraki açıklanışında artış yoksa para politikasında ince ayar beklenmeli,en azından iyi verilerin dayandığı bir sebep olur bu parasal hamle.Çin’den gelecek iyi veriler ise piyasayı en azından qe3 sonrasında yok canım bu veriler iyi değildir görüşüne sürüklemez aksine iştah yaratır,piyasanın da zaten buna ihtiyacı var”
Kaynak: Vennusdanismanlik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa