Ana Sayfa » Altın Yorumları » Eco Yatırım Günlük Altın

Eco Yatırım Günlük Altın

Altın borsasında bugünkü altın yorumu bölümünde sizlere Eco Yatırım’ın bugünkü altın piyasa yorumunu sunuyoruz.

Makro Ekonomik Görünüm: Libya’daki isyan piyasalarda endişelerin artmasına neden olurken güvenli liman olarak algılanan altına talebin artmasında etkili oldu. Günün genelinde 1389,40-1408,55 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %1,20 oranında değer kazandı. Bugün, Libya’daki gelişmelerin yanı sıra ABD tüketici güveni piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede al, orta vadede ise bekle sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller al, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1414,50 ons/dolar direnç seviyesinin altında kalması durumunda kısa vadeli kar satışlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1385,60 ve 1398,70 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1414,50 ve 1427,50 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa