Ana Sayfa » Altın Yorumları » Faber, altına yatırım akıllıcadır.

Faber, altına yatırım akıllıcadır.

Marc faber-  www.altininfiyati.net  Sarı madende yaşanan şok düşüşler ve onstaki düşüşler yurt içinde Dolar/TL paritesi yüzünden gram altın cephesinde 92 lirayı görmemize neden oldu.

Altındaki düşüşleri yorumlayan uzmanların bir kısmı yüksek fiyatlardan yakınarak onstaki yükselişin zaten balon bir yükseliş olduğunu, fiyatların daha da düşeceğini belirtmekteler.

Ancak Marc Faber tam tersi yönde açıklama yaparak altına yatırım yapmanın akıllıca bir iş olduğunu vurguladı. Herkesin eninde sonunda sarı maden yöneleceğini ve diğer yatırım araçlarının zarar ettireceğini vurgulayan Faber’in görüşlerini özetle iki maddede toplayabiliriz:

  1. Kamu borçları dünyanın her tarafında var olan bir sorundur ve bu sorunu aşmanın tek yolu da para basmaktan geçer. Para basmaya başlamak demek de altının yukarı yönlü atağa geçmesi anlamına gelecektir.
  2. Dolara yatırım yapanların kısa süreli karlarla yetinmek zorunda kalacaklarını ve doları kesinlikle para kaybettireceğini ifade eden Faber, bu durumun Merkez Bankaları için de vazgeçilmez bir husus olduğunu ve merkez bankalarının da eninde sonunda altına yönelmek zorunda kalacaklarını ifade etmektedir.Dolardaki eksideki reel faiz dolar kaybını kaçınılmaz yapmaktadır.

Kaynak: www.altininfiyati.net


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa