Ana Sayfa » Altın Yorumları » FED toplantısı altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?

FED toplantısı altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?

FED toplantısı altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?
Altın piyasalarındaki gelişmeleri ve altın borsası analizlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz.
Bugünkü altın yorumları bölümünde sizlere Modern Finans -http://www.modernfinans.com- altın fiyatları raporunu sunuyoruz:

“Altın toparlandı…Bu düzeltme hareketi gerekliydi diye görüş bildiren uzmanlar bu hareketin Altın`a güç kazandıracağı kanısındalar.% 7`lik bir kayıp yaşayan Altın, haftanın son günü tırmanışta.Bugün FED toplantısından sonra Altın`ın yönü daha net belirlenecek düşüncesindeyiz.Bu seviyelerin “alım seviyesi“olduğu gayet açık…Bunu değerlendiren yatırımcılar Altın`ın tekrar yükselişi ile çok güzel kar elde edebilecektirler.

Piyasa, FED Başkanı Bernanke’den yeni tahvil alım programının sinyalini bekliyor. Amerika’da özellikle enflasyondaki hızlanma ve zayıf da olsa büyümenin devam etmesi, yeni parasal genişleme konusunda Bernanke’nin elini kolunu

bağlıyor. ABD genelinde ekonomik yavaşlama görüntüsü korunsa da, Chicago’ya ait göstergeler üç aydır bölge ekonomisinde iyileşme gösteriyor. Bu yüzden Bernanke FED’in büyümeye katkı bulunmak için kullanacağı araçları daha detaylı açıklayabilir. Altındaki düşüşü tetikleyen asıl olay, New York emtia borsasında, vadeli sözleşmelerin devamını sağlamak için gereken teminat miktarının Ağustos ayında ikinci defa arttırılması.

Avrupa ve ABD’deki sorunlar devam ettiği sürece altın alternatifsiz güçlü yatırım aracı hüviyetini koruyacak. Yukarıdan alım yapanlar endişe etmesin. Rahatsızlık veren, fiyatların çok kısa zamanda anormal hızda çıkıp inmesi. Önemi yok. Altın, tarih boyunca yatırımcısını her zaman mutlu etmiştir

DESTEK: 1735,50 – 1750 – 1765
DİRENÇ: 1840,30 – 1856,90 – 1900″


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa