Ana Sayfa » Altın Yorumları » Fransanın kredi notu söylentileri altın fiyatlarını yükseltiyor.

Fransanın kredi notu söylentileri altın fiyatlarını yükseltiyor.

Fransanın kredi notu söylentileri altın fiyatlarını yükseltiyor.

Bu sabah altın fiyatları ve altın piyasalarında gerçekleşen rakamları da sitemizin Kapalıçarşı Altın Fiyatları bölümünde bulabilirsiniz:

3A kredi notuna sahip olan ülkelerden biri olan Fransa’nın kredi notunun indirileceğine ilişkin söylentiler ve Avrupa’daki borç krizinin yayılacağına dair spekülasyon küresel borsalarda sert satışlara neden oldu. Avrupa borsaları, 2 senenin en düşük seviyesine geriledi.

Amerika cephesinde de endeksler salı günü yaşanan rallide kazandıklarının tamamını ertesi gün vermiş oldu. Dow Jones endeksi yaşadığı yüzde 4.62 düşüşle beraber, Eylül 2010 yılından bu yana gördüğü en düşük seviyeye inmiş oldu.

Avrupa’daki borç krizinin yayılacağına dair endişeler Wall Street’e ulaşınca, Amerikan hazine kağıtlarının getirisi üçüncü gün de yükselmeye devam etti. Dolar da Euro karşısında değerlendi ve parite 1.4160 seviyesine geldi.


Fransa’da borsasındaki kayıpta ilk etki olan Societe General hisselerinin yüzde 16 düştüğü günde, Stoxx Europe 600 endeksi yüzde 3.6 geriledi.

Borsalarda satışlar sert yaşanırken, altın yine zirveye çıktı ve nerede kalmıştık dedirtti. Altın fiyatları 1.800 doları aşarak yeni bir zirve yaptı. Ekonomilerde yaşanan belirsizliklerle New York Ticaret Borsası’nda altın kontratları ilk kez 1.801 Dolara ulaştı. Altın fiyatları şu sıralarda 1.797 dolardan işlemlere devam ediyor.
Piyasalarda çarşamba günü yaşanan bu yeni dalga sonrasında yeni güne Asya borsalarının satışlarla başlaması bekleniyor. Gün içerisinde Moody’s ve S&P’den Fransa’nın kredi notuna ilişkin yeni açıklamalar gelebilir. Bunun dışında Merkez Bankası başkanları daha yapıcı açıklamalar ile piyasaları rahatlatmaya çalışabilir. Kaynak:Ekoklinik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa