Ana Sayfa » Altın Yorumları » Gram altında yön yukarı mı?

Gram altında yön yukarı mı?

Gram altın alınır mı?

Gram altın alınır mı?

Gram altın cephesinde neler yaşanıyor?

Altın fiyatlarında yükseliş başladı. Ancak bu yükselişin kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu endişeleri devam ediyor.

Piyasaların nabzını tutmaya altın yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız TR Bazında ALTIN analizimiz aşağıdadır. 96 ya doğru bir gevşeme geldiğinde ALIM yapılması gerektiğini, şimdi satma zamanı olmadığını nedenleri ile özetleyen ve yatırım stratejisi belirleyen raporumuz şimdiden %3 lük bir getiri elde etmiş durumda. Üstelik raporumuz hala geçerliliğini koruyor. Henüz okumayanlar için raporumuzu tekrar öne çekiyor ve bir an evvel okumalarını tavsiye ediyoruz.

Önümüzdeki Salı TCMB PPK toplanıyor ve faiz ile ilgili kararını verecek. Daha önce sizlerle paylaştığımız gibi aralarında UBS’nin de olduğu bazı kurumlar faiz koridorunun üst bandında indirim bekliyorlar.

Öte yandan Avrupa’ya baktığımızda Yunanistan yardım dilimi ile ilgili belirsizlik devam ediyor ve önümüzdeki haftaki zirvede son kararın çıkıp çıkmayacağı belli değil. ABD mali uçurumu ile ilgili de henüz bir adım atılmış değil.

TCMB’nin faiz indirimine devam etmesi ve dışarıdaki belirsizliklerin sürmesi TRY için pek olumlu değil. Yani önümüzdeki günlerde TRY’nin değer kazanması zor görünüyor. TCMB’nin de bunu istemediğini hatırlatalım. Bu nedenle GRAM ALTINda özellikle 96 – 95 seviyelerine doğru yaşanacak gevşemelerin ideal alış fırsatı sunacağını düşünüyoruz.

Bu öneriyi yaparken şunu da belirtelim. Önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde Yunanistan ve AB mali uçurumu ile ilgili belirsizlik piyasanın odağında olacak. Bu belirsizliklerin ortadan kalmasıyla TRY ve GRAM ALTIN yön konusunda daha net sinyaller verecektir. Bu nedenle 96. – 95 seviyelerine doğru bir gevşeme gelmemesi durumunda GRAM ALTIN için ikinci stratejinin bekle ve gör olabileceğini düşünüyoruz.

Yunanistan ve ABD mali uçurumu gerginliği önümüzdeki haftalarda çözüm bulmazsa ise GRAM ALTINın 100.00 seviyesi üzerine doğru bir atak yapması muhtemel.

Kaynak:Dövizdestek.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa