Ana Sayfa » Altın Yorumları » Gümüş piyasasındaki gelişmeler

Gümüş piyasasındaki gelişmeler

Altın piyasasında yukarı yönlü hareketlenme var ve altının onsu 1620 dolara yaklaşırken gümüş cephesinde durum nasıl?

Gümüşün onsu 27.70’den satış yaparken gün içi gümüş yorumunu sizlere sunuyoruz:

Bugünkü gümüş yorumu

Bugünkü gümüş yorumu

Gümüş son dönemde sıkıntılı bir grafik çizdi. Son iki yılın dip seviyelerine yakın seyrediyordu. Bunda Altın-Gümüş oranının Altın lehine seyretmesinin de etkisi vardı bir süredir.

Temmuz 24’te gördüğü 26.60 Dolar seviyesi son 1.5 yılın en düşük seviyesi olan 25.90’dan çok da uzak değildi. Sonrasında özellikle Perşembe günü Draghi’nin İngiltere’deki konuşmasının yarattığı olumlu hava ile ay zirvesine doğru tırmandı 3%’ü geçti son 3 günkü getirisi.

Altının çok primli olmasından ve önemli direnç seviyelerinin hemen altında olmasından kaynaklı. Altın-Gümüş oranı bir süre Gümüşün lehine çalışabilir.

Altın’da şuan raporlarımız doğrultusunda Al demekten uzağız. Bu seviyelerde alıcı olmak için güç verici gelişmeler gerekli. Gümüşte de Altın ile aynı doğrultuda bekle düşüncesindeyiz. Altın alımının yanına gümüş eklemenin daha karlı olabileceği zamanlardayız.

Gümüşün avantajı..Altın gumüş rasyosunun yüksekliği ve euro iştahı ile tıpkı euro bazında altındaki gevşeme gibi altın gümüş rasyosunda da gevşeme gelebilir.Bu süreçte altın yatay iken gümüş 0.70 cent ile 1.25 dolar arası kendini düzeltebilir.Buna da şaşırmamalı.Bilindigi gibi rasyo 58.65 in üzerine de taşınmıştı dün euro bazında altın 1325 lere geldiginde.

Kaynak:Venn danışmanlık


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa