Ana Sayfa » Posts tagged 'Almanya fransa zirvesi'

Etiket Arşivi: Almanya fransa zirvesi

Altın fiyatlarında önemli bir düşüş beklenmiyor

18.08.2011 altın piyasa yorumları bölümünde sizlere Ulukartal Kapital tarafından hazırlanan altın fiyatları yorumunu sunuyoruz. Altın fiyatlarında önemli bir düşüş beklenmiyor .Altın fiyatları yorumu şu şekilde:

Hayal kırıklığı yaratan makroekonomik veriler ve Almanya-Fransa zirvesinden beklentileri karşılayacak kadar somut bir sonuç çıkmaması piyasalarda endişeleri artırdı. Bu gelişmelerin yanısıra ABD’nin temerrüt riski, AB’de ise Yunanistan’ın ardından İtalya’nın da gündeme gelmesi, finans piyasalarında borç krizine yönelik kaygıların artmasına yol açıyor. Tüm bu gelişmeler güvenli liman olarak adlandırılan altına olan talep artırıyor.

Altın fiyatlarında bir kaç günlük bir volatilite düşüşünün ardından, tekrar hareketlenme başladı ve yükseliş başladı. Piyasalardaki belirsizliğin sürmesi halinde altın fiyatlarında önemli bir düşüş görülmesi beklenmiyor. Bu sabah itibarıyla 1792 dolar seviyesinden işlem gören altın kontratı 1800 dolar seviyesini test edebilir. Bugün için altın kontratında alış yönünde pozisyon açılması ve 1800 seviyesine kar al emri girilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Bu pozisyon için stop seviyesi 1786’de bulunuyor.

Kaynak: Ulukartal Kapital

Yatırım Borsa Yatırım Borsa