Ana Sayfa » Posts tagged 'altın'

Etiket Arşivi: altın

Emtiada düşük hacimli hareketler gözleniyor

Altın piyasasında hareketlilik düşük hacimli oalrak devam etmektedir. Altının onsu şu dakikalarda (TSİ:09.11)1710 dolardan işlem görmektedir.
Altın yorumları ve gün içersinde altın analizleri ile sizlere altın fiyatlarının yönü hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Altın fiyatlarında Cuma günü gün içerisinde 1705$ – 1725$ devam eden hareketin, Dolar’da gözlemlenen yükselişler sonrası kotasyona olan talep azalması sonrası hacmi düşük bir hareket sergilediğini gözlemlemekteyiz.

Hedge fonlarının çıkışlar yaptığı düşünülen Altın’da işlemler 1700,0$ seviyelerinin üstünde kaldığı sürece hareketin 1700$-1750$ bandında olacağını düşünmekteyiz. Bu sabah itibariyle 1711$ seviyelerinden işlem gören kotasyonda, yatırımcılarımızın gün içerisinde olası düşüşlerde 1700- 1705 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girmesinin, 1695 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve 1710-1715 $ seviyelerinin hedeflenebileceğini öngörmekteyiz.

Kaynak İntegral Menkul

Emtiada aatlik veriler

Altın fiyatlarındaki gelişmelerle altın piyasası verileri ve gümüş piyasası verilerini saatlik bazda aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Gümüş fiyatları ve anlık gümüş analizlerini altın fiyatları sayfamızndan takip edebilirsiniz.

Altının ons fiyatı ve ons grafiği sitemizde canlı olarak yayınlanmaktadır.

altın piyasası ve gümüş grafiği

 

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com

ALTINDA CİLALI TAŞ DEVRİ – Uluç ŞIKYILDIZ

Altın fiyatlarında hızlı düşüş devam ediyor.Altın fiyatları nerelere kadar düşebilir?
Altın analizleri ve altın yorumları ile sizlere gün içerisinde altın hareketlerini aktarmaya devam ediyoruz:

ALTINDA CİLALI TAŞ DEVRİ..

Dün gece…

Adam LTRO demiş…Kim satar ki sorusunun yanıtı 48 geçilmez olduğunda yazmıştık,altın bazı şeylerin öncüsüdür diye..

Acil rapor diyerek..

Gümüş 30.90 hedefi ile..

Altında artık o anda nereye gelirse..Bugün 1690 mı,yarın mı 1673 mü..

Gerisi artık ciladır..

Kaynak: Venn Danışmanlık – Uluç ŞIKYILDIZ

Bugünkü stop seviyesi 1710 dolar – 10.02.2012

Altının onsu 1721 dolar seviyesinden aşağı doğru bir meyil gösteriyor.
Altın fiyatları serberst piyasada çeyrek altın: 164 , cumhuriyet altını ise 662 liradan alıcı bulmaktadır.
Altın fiyatlarındaki değişimleri sağ bölümümüzdeki Altının Onsu bölümümüzden takip edebilirsiniz:

Altın fiyatlarında dün Yunanistan görüşmelerinden olumlu haberlerin gelmesinin ardından hızlanan alışların etkisiyle 1750 seviyerindeki direnç bölgesine kadar sürmesinin ardından Dolar’da yaşanan değer kazançları ile 1726 seviyelerine varan geri çekilmeler yaşandığını gözlemledik.

Bu seviyelerden itibaren limitli alışlar gören kotasyonda işlemler 1730.0 $ seviyesinde devam etmektedir. 1715,0 / 1718,0 $ seviyelerinin destek noktaları olarak ön planda olduğu kotasyonda yatırımcılarımızın gün içerisinde olası düşüşlerde 1715- 1718 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girmesinin, 1710 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve 1725 – 1730 $ seviyelerinin hedeflenebileceğini öngörmekteyiz.

Kaynak: İntegral Menkul

İstikrarlı bir seyir beklentisi hakim – 06.02.2012

Altın fiyatlarına ilişkin analizleri ve altın yorumlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bloomberg HT’den sayın Ateşan AYBARS tarafından yazılan bu hafaki altın yorumu aşağıda yer almaktadır:

Uzun vade teknik resme bakılırsa, altın fiyatı Eylül ayındaki dramatik düşüşü ardından tekrar 2.5 yıllık yükselme trendine yerleştiği görülüyor. 2010 yılı yükselme eğilimi ardından 2011 ortasında, S&P500 ve diğer endekslerin sert düşüşleri ile, daha da dikleşerek rekor seviyeye (1923 dolar/ons) ulaştı.

Ancak, Eylül ayındaki yüksek seviyesini konsolide edemedi sert bir düzeltme (bull market düzeltmesi) ile 1500 dolara kadar geriledi. Eylül-Aralık arası oluşan H&S formasyonu yeni bir düşüş dalgasını beraberinde getirdikten sonra uzun vade yükselme trend aralığının alt bandında (H&S hedefi) destek bularak yükselmeye başladı. Bu süreç içinde  MACD azalan dip seviyeleri göstererek altın fiyatındaki düzeltmeyi de yansıtıyor.

Bundan sonrası için sıfır seviyesi altında kısa bir süre seyrettikden sonra tekrar sıfır seviyesi üzerine geçen MACD’nin bu eğilimi devam etmelidir. Altın fiyatı ‘güçlü yükselme trendi’ (mavi band aralığı) direnç ve destek seviyeleri arasında daha istikrarlı bir seyir izleyecek gibi görünüyor.

Kaynak: Ateşan AYBARS- BloombergHT

Yatırım Borsa Yatırım Borsa