Ana Sayfa » Posts tagged 'altın alım'

Etiket Arşivi: altın alım

Altın ne zaman alabiliriz?

Altının onsu düştükte düşüyor. Altına yatırım yapmayı düşünenler alıp almama konusunda tereddüt yaşıyor. Altın için en iyi alım seviyesi ne olabilir?
Altın ne zaman alınmalı?
Altın yorumları ile karşınızdayız. Altın fiyatlarındaki aşağı yönlü hareket ve doların yukarı yönlü hareketi nedeniyle altın fiyatlarının bir süre daha düşebileceği ifade edilmektedir.

Altın için alım yaparken birden alışı tavsiye etmeyen uzmanlar kademeli alım yapmanın en sağlıklısı olduğunu vurgulamaktadır.

Bankaların gram altın satış fiyatları, yükselen dolar fiyatları nedeniyle çok da cazip seviyelere gelmemiş sayılır. Acak altın yatırımcısının yapmasını önerdiğimiz şey altı yorumlarını incelemeleri ve kendi kararlarını kendilerinin vermesidir.Aşağıdaki altın yorumu Venn Danışmanlı ktarafından hazırlanmıştır:

Dün konuk olduğumuz Bloomberg’de ifade ettiğimiz emtialarda almak isteyenler temkinli olsun ve beklesin görüşümüz devam ederken,haftanın kalanında hem ABD istihdam dataları hem de Çin verisinin beklenmesi satış baskını arttırıyor.
Haftasonu sizlerle web sitemizden paylaştığımız emtialarda önemli haberler var başlıklı önemli konuda Çin’in büyüme beklentisini düşürecek olması zaten bizlerin sizlerle daha açıklama gelmeden paylaştığımız ve aman dikkat dediğimiz konu idi.
Platinyum ise biliyorsunuz yakın takibimizde.İmplats grevi platinyumu senenin ilk 2 ayında zirveye taşımız ve değerli madenlerde platinyumu en çok getirisi olan değerli maden yapmıştı.Seneye platinyumdaki fazlasını eritecek kadar etkin olan bu grev dünyanın en büyük ikinci platinyum üreticisi olan İmplat’da olmuştu.
Platinyum 1730 dan 1630 a geriledi ve üretime geri dönüş fiyatları boşlukta aşağı itiyor.
Kısacası..
Emtialarda alış için erken..
Kaynak: Venn Danışmanlık – www.vennusdanismanlik.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa