Ana Sayfa » Posts tagged 'altın borsası fiyatları'

Etiket Arşivi: altın borsası fiyatları

Altın piyasalarında kısa vadeli satış beklentisi devam ediyor

Altın piyasalarında kısa vadeli satış beklentisi devam ediyor.Altın fiyatlarındaki hareketliliği sizlere aktarmaya ve altın yorumlarıyla altın piyasa analizlerini anlık olarak takip etmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Canlı altın fiyatları ve altın altın fiyatları için Kapalıçarşı Altın Fiyatları bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz:

Hedefonline ( http://www.hedefonline.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Analiz Raporu:

Dünya Altın Konseyi (WGC) verilerine göre yılın ikinci çeyreğinde merkez bankalarını satın aldıkları altın miktarı geçen yılın aynı dönemine göre dört kat arttı. WGC, resmi sektörün dünya genelinde döviz rezervlerini çeşitlendirme çabalarının bir parçası olarak ciddi bir altın alıcısı olmaya devam edeceğini öngörüyor. Ayrıca 2, çeyrekte dünya altın talebi %17 düşüşle 919,8 ton oldu. Merkez Bankaları, geçtiğimiz 20 yılda ise net altın satıcısı konumundaydılar.

Teknik açıdan altına baktığımızda 1794 seviyesinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Dünkü beklentimizi değiştirmiyoruz ve kısa vadeli satış beklentisinin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu seviye kırıldığında yukarıda 1804 seviyesi , aşağıda ise 1779 seviyesi ilk etapta test edilecek seviyeler olarak karşımıza çıkmakta.

Destekler : 1786-1783-1779

Dirençler : 1795-1798-1802″

Kaynak:Ekoklinik.com

Gerilemeyle beraber yükselişi devam edecek!

Altın fiyatlarındaki gerilemeyle beraber yükselişi devam edecek! Bugünkü altın fiyatları yorumu bölümünde sizlere Modern Finans ( http://www.modernfinans.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporunu sunuyoruz:

“Elle tutulur en değerli maden altın. ABD ekonomisine, dolara ve diğer gelişmiş ülke para ve ekonomilerine olan güvensizlik, yatırımcılar gibi merkez bankalarını da altına yöneltiyor. Ve fiyatlar sürekli yükseliyor. Bir süre önce ABD`nin kredi notunun düşürülmesi sonrasında da altında yukarı yönlü sert bir hareket gördük.

Ons başına fiyat 1.800 doları aştıktan sonra geri döndü.Geçen haftanın son işlem gününden bu yana düşüş yaşamakta olan Altın`daki bu gerileme alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.Uzun vadede beklentiler ve görüşler ons/dolar rakamının 1900-2000 olacağı yönünde.Eğer Altn kar realizasyonlarına devam eder ve 1720 dolar desteğini kırarsa 1685 ve 1635 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir.
Yaşanacak olası geri çekilmeler Altın için uzun vade de ciddi kazançlar elde etmesine neden olacaktır. Yaşanılacak olası düşüşlerde satış pozisyonları alınmamalıdır. Çünkü trendin tersine açılacak olan satış pozisyonları hesabınızın riskini artıracaktır.Çünkü Altın`ın ufak tefek gerilemelerle birlikte yukarı yönü devam edecektir kanısındayız.

DESTEK : 1755,65 – 1740,75 DİRENÇ : 1800,40 – 1815,30″

Altında hedef 2500 dolar

Ekonomik kriz ve uluslararası piyasalarda yaşanan gelişmeler neticesinde  fiyatlar rekor üstüne rekor kırıyor. Bu bağlamda İstanbul kapalıçarşı altın fiyatlarında  rekor yükselişler var. 

JP Morgan, spot altın fiyatı için tahminin yükseltti. Daha önce 2011 yıl sonu için altın fiyatı tahminini 1.800 Dolar/ons olarak açıklayan JP Morgan, bu tahminin yüzde 39 artırarak 2.500 Dolar/ons seviyesine çıkardı.

Daha önce Goldman Sachs’da altın fiyatı tahminin yükseltmişti. Ancak Goldman Sachs’in tahminleri JP Morgan’ın öngörülerinin çok altında kaldı. Goldman Sachs, gelecek 3, 6 ayda spot altın fiyatının 1.645 ve 1.730 Dolar/ons olmasını bekliyor.

Uluslararası piyasalarda spot altın şu sıralarda 1.740 Dolar/ons civarından işlem görüyor.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Yeni hedef 1800 dolar 08.08.2011

Son gelişmelerle beraber sarı maden yönünü yine hızlı bir şekilde yukarı doğru çevirmiş durumda. Altın piyasalarında uzmanlarca yapılan açıklamalarda emtiada yeni hedefin ons başına 1800 dolar olduğu belirtilmektedir.
Richcomm Global Services kıdemli analisti Pradeep Unni, altın fiyatlarının kısa vadede yükselmeye devam edeceğini, altında direnç seviyesinin 1.750-1.800 Dolar/ons seviylesine taşındığını bildirdi.

“Net olan şey, hala daha yukarı gitmek için alan olduğu” diye konuşan Unni, Avrupa ve ABD hükümetlerinin ekonomilerinde istikrarı sağlamak ve çitf dipli resesyon endişelerini ortadan kaldırmak için koordineli adım atmamaları halinde, spot altın fiyatının güvenli liman arayışlarının etkisi ile yükselmeye devam edeceğini vurguladı. Unni, kısa vadede piyasada oynaklığın devam edeceğini de öngördü.
Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa