Ana Sayfa » Posts tagged 'altın borsası yorumları'

Etiket Arşivi: altın borsası yorumları

Altın fiyatlarındaki tepki satışları bitti mi?

Altın piyasa altın yorumları bölümünde günlük altın fiyatları yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.
Altın fiyatlarındaki tepki satışları bitti mi?
Altın alımı için uygun zaman ne zamandır?
Altın fiyatlarındaki hareketlilik ne zaman biter?
Altın piyasa günlük altın fiyatları yorumu aşağıda yer almaktadır:

Küresel ekonomiye yönelik olumsuz tablo güvenli liman metale olan talebi artırıyor. VTB Capital’de analist olan Andrey Kryuchenkov, “Hala makro ekonomide birçok belirsizlik var. Kısa dönemde altına olan talep pozitif” dedi. Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya ikinci çeyrekte yavaşladı.

Öte yandan Securities and Exchange Commission’ın (SEC) verilerine göre, Paulson & Co., ikinci çeyreğin sonunda, 31.5 milyon adet altın destekli en büyük ETF olan SPDR Gold Trust varlıklarını korudu. Yatırımcı George Soros ise aynı dönemde SPDR Gold Trust varlıklarını azalttı. Altın haftanın başında belirttiğimiz 1720 dolar seviyesini güçlü bir destek olarak gördü ve yükselmesine devam etti.

Acaba tepki satışları bitti ve altın uzun vade hedefine doğru mu ilerlemektedir bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ancak şu bir gerçek ki Altın de yaşanılan geri çekilmelerde güçlü alımlar yapılmaktadır. Örneğin daha önce 1720 seviyelerinde yapılan alımlar dün de 1760 seviyesine yakın yapıldı ve Altın 1786 dolar seviyesine kadar çıkarttı. Yükselişlerin 2011 yılı sonuna kadar 2000$ seviyesine kadar yükselmesini ve bu yüzden de düşüşlerde alım yapılması konusunda yatırımcılarımızı bilgilendirmekteyiz.

Bu seviye öncesinde görmesi gereken diğer bir zirve ise 1890$ olarak belirlenmiştir. Eğer Altın tekrar tepki satışlarına başlarsa 1720 kritik bir destek ve bu desteğin kırılması altını 1685$ ve 1635$ seviyesine kadar geriletecektir. Belirlediğimiz destek seviyeleri altın için uygun alım noktaları ve bu seviyelerden uzun vadeli alım işlemleri gerçekleştirmek ciddi kazanç elde etmemize fayda sağlayacaktır.

PİVOT;1760 DESTEK;1780-1772-1754

DİRENÇ;1796-1807-1815
Kaynak:Lider Forex

İstanbul Altın Borsası başkanından altın yorumu

İstanbul Altın Borsası başkanından altın yorumu aşağıda yer almaktadır. Sitemizde kapalı çarşı altın fiyatlarının yanı sıra canlı altın fiyatlarını ve çeyrek altın fiyatların da takip edebilirsiniz:

Altın fiyatlarındaki yükseliş yatırım talebini artırıyor.

İstanbul Altın Borsası Başkan Vekili Osman Saraç, ”Altın fiyatlarındaki yükseliş trendinin bu yıl ve 2012 yılında sürmesi bekleniyor. Bu durum kuyumculuk sektöründen gelen altın talebini olumsuz etkileyebilir ancak yatırımcıların altın talebinin güçlü kalmaya devam etmesi beklenmektedir.” dedi.

Saraç ”Son aylarda altın takı tüketiminin artması, altın ithalatını da artırdı.” diye konuştu.

Saraç, ”İstanbul Altın Borsası’de son günlerde altın işlemleri hacmi günde ortalama 2 tona yükselerek bu yılki ortalamasının 3 katına çıktı.” dedi.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa