Ana Sayfa » Posts tagged 'Altın bu seviyelerden alınır mı'

Etiket Arşivi: Altın bu seviyelerden alınır mı

Altın bu seviyelerden alınır mı? 23.08.2011

Altın bu seviyelerden alınır mı?Altın fiyatları yorumu ve günlük altın analizi aşağıda yer almaktadır:

Günün en dikkat çeken diğer enstrümanı arasında yer alan sarı maden gün içerisinde sert yükseliş ve sert düşüşlerle hareketlerine devam etti. Gün içerisinde 1895 seviyesine kadar yükselen ancak bu direnci geçemeyen sarı maden buradan başlattığı satış atağına 1858 seviyesinden son verdi ve tekrar yükselmeye çalıştı. 1858 seviyesinden başlattığı atakla 1895 direncini geçen sarı maden 1910 dolar seviyesine yükseldi ve yükselişlerine devam etmek istemektedir.

Altın için uzun vade hedef olarak 2000 dolar olarak belirtilmişti ve yaşanacak bu yükselişlerde yer almak için olası geri çekilmeleri kullanabilmeniz konusunda da sizlere daha önceden bilgi verilmişti. Sarı maden tüm dünyada yaşanılan belirsizlik nedeniyle güvenilir yatırım aracı olarak devam etmekte ve yapılan geri çekilmelerde alımların sertleştiğini görebiliyoruz.

Üzerinde sıklıkla durduğumuz olası düşüşlerde satış pozisyonu açmanın yatırımınıza zarar vereceğini bu yüzden de yaşanılacak düşüşlerde satış pozisyonu açmak yerine alış pozisyonu açmanın riskinizi azaltacağı gibi kazancınızı da artıracağından bahsetmiştik. Bu durumun geçerliliğini koruduğunu ve trend yönünde işlemlere devam edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Kaynak:Lider Forex

Yatırım Borsa Yatırım Borsa