Ana Sayfa » Posts tagged 'altın fiyatlar analizi'

Etiket Arşivi: altın fiyatlar analizi

Altın fiyatlar analizi – 23.08.2011

Bugünkü altın fiyatları yorumu ile altın piyasa yorumu ve altın fiyatlar analizi Ulukartal Kapital- http://www.ulukartal.com.tr- tarafından yayımlandı.

Kapalı çarşı altın fiyatlarını canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz:
Altın fiyatlarındaki yükseliş hız kazanarak devam ediyor. Dün gece saatlerinde 1912 seviyelerine çıkan XAU kontratı bu sabah itibari ile 1900 seviyelerinden işlem görüyor. Altın fiyatları piyasalardaki belirsizlikten destek bulmaya devam ediyor. Beklentilerden düşük gelen ekonomik göstergeler ve Avrupa Birliği’nin mali sıkıntı içindeki ülkelerinin sorunlarının hala çözülememiş olması ve piyasalarda büyük beklenti olmasına rağmen Almanya-Fransa zirvesinden beklentileri karşılayacak kadar somut bir sonuç çıkmaması piyasalarda endişeleri artırdı.

Tüm bu gelişmeler güvenli liman olarak değerlendirilen altına olan talebi artırıyor. Bu arada merkez bankalarının altın alımı yaptığı haberleri de gelmeye devam ediyor. Diğer yandan banka ve derecelendirme kuruluşlarının ABD ekonomisinin büyüme beklentilerini de aşağı yönlü revize etmeleri altında alışları desteklemeye devam ediyor. Piyasalardaki belirsizliğin sürmesi halinde altın fiyatlarında önemli bir düşüş görülmesi beklenmiyor. Bu sabah itibarıyla 1900 dolar seviyesinden işlem gören altın kontratı 1890 dolar seviyesini test edebilir.

1885-1890 aralığında alış pozisyonu açılarak 1910 seviyesine kar al emri girilmesini tavsiye ediyoruz. Bu işlemler için stop seviyesi 1775 olarak uygulanabilir. “

Yatırım Borsa Yatırım Borsa