Ana Sayfa » Posts tagged 'altın fiyatları grafiği'

Etiket Arşivi: altın fiyatları grafiği

Sert hareketler görülebilir – 24 Ekim altın grafiği

Altın fiyatlarında sert hareketler görülebilir. Altın fiyatlarındaki hareketliliği ve altın yorumunu 24 Ekim altın fiyatları grafiği eşliğinde sizlere aktarıyoruz.
Aşağıdaki altın yorumu Lider Forex tarafından hazırlanmıştır:

Avrupa ve Amerika’dan gelen haberler neticesinde belirli seviyeler arasında sıkışan sarı maden hafta içerisinde 1700 dolar seviyesine kadar yükselmek istedi ancak 1700 dolar seviyesinin önemli olması ve kar realizasyonlarının gelmesi neticesinde 1603 seviyesine kadar geriledi.

Altın fiyatlarının 1700 ile 1603 seviyesi arasında sıkıştığını ve bu seviyelerden hangi seviyeyi geçerse o yöne doğru sert hareketlerin olacağını gözlemleyebiliriz. Teknik olarak altın fiyatları için yükselişlerine kaldığı yerden devam edeceğini ve 1700 dolar direncini geçerek 1800-1920 seviyelerini test edeceğinin kuvvetli olacağını söyleyebiliriz.

Aşağıda ise 1600 dolar desteği önemlidir. Bu desteğin kırılması durumunda ise 50 günlük hareketli basit hareketli ortalama ve aynı zamanda yükseliş trendinin alt kanal noktası olan 1521 dolar desteği hedeflenebilir. Temel olarak ise

(daha&helliip;)

Sarı maden yorumu ve altın piyasa analizi

Haftalık bazda altın fiyatları yatırımcısına kazandırdı. Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve altın piyasa yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Altın fiyatları 2011 verilerini ve altın fiyatları grafiğini de sitemizden inceleyebilirsiniz.

Haftalık bazda, Kapalıçarşı’da alınıp satılan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 5,94, Cumhuriyet altınının satış fiyatı yüzde 5,74 arttı.

Cuma günü kapanış itibariyle külçe altının gram satış fiyatı 106,20 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da 719,00 lira oldu.

İstanbul Altın Borsası‘nda (İAB) 24 ayar altının gram fiyatı da yüzde 6,85 artarak 106,690 liraya çıktı.

Kaynak:BloombergHT – http://www.bloomberght.com –

Yatırım Borsa Yatırım Borsa