Ana Sayfa » Posts tagged 'altın fiyatları ne zaman yükselir'

Etiket Arşivi: altın fiyatları ne zaman yükselir

QE3 Bu Hafta Açıklanır mı?

Altın piyasası bu hafta Bernanke’nin yapacağı açıklamaya kilitlenmiş durumda. Parasal genişlemenin kokuları yayılırken aşağıdaki analizde yapılan yoruma göre aslında bu hafta için QE3’ün açıklanmayabileceği burgulanmaktadır.

Bu anlamda altın için bazı yatırım uzmanları al önerirken bir kısmı da altının düşüş yaşayacağından hareketle pozisyonların kapatılması yönünde telkinlerde bulunuyorlar.

Konuyla ilgili altın yorumu aşağıda yer almaktadır:

Bu hafta 12 Eylül’de beklenen Almanya Anayasa Mahkemesi’nin ESM kararının ardından tüm gözler Bernanke üzerinde olacak. Perşembe günü gerçekleşecek Fed toplantısı aylardır konuşulan QE3 gelecek mi sorusuna cevap verecek belki de.

Bazılarına göre son gelen tarımdışı istihdam verisinin 96 binde kalması işsizlik oranının düşmesini gölgede bıraktı. Örneğin, JP Morgan ve Goldman Sachs, yayınladıkları raporlarda Fed’in bu hafta QE3 başlatmasıne neredeyse kesin gözüyle bakıyorlar. Ancak işin diğer boyutlarını göz ardı etmemek lazım.

Bir kere beklenti altında gelse dahi son 30 aydır pozitif geliyor istihdam. Bunun dışında mevsimsel etkilerden arındırılmış olarak bakıldığında (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa