Ana Sayfa » Posts tagged 'altın fiyatları yükselir mi'

Etiket Arşivi: altın fiyatları yükselir mi

Altın fiyatları gelen taleplerle yukarı yönlü hareket edebilir

Kapalı çarşıda altın fiyatlarında düşüş devam eder mi?
Çeyrek altın kaç lira oldu?
Altın borsasında rakamlar hangi yönde seyrediyor?
Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve canlı altın fiyatlarını sizlere aktarmayı sürdürüyoruz:

Altın fiyatları, ons başına 1,800 doların üzerindeki rekor seviyeden başlayan düşüşün ardından, fiziki alıcıların piyasaya girmesi ve John Paulson tarafından yönetilen hedge fonu Paulson & Co.’nun daha da yükselişe göre hareket etmesi ile birlikte yükselişini ikinci günde de sürdürebilir.
11 Ağustos’ta ons başına 1,814.95 dolar ile rekor seviyeye yükselen spot altın, fazla bir değişiklik göstermeyerek, Singapur saati ile 12:03’te 1,765.10 dolara geldi. Aralık vadeli altın kontratı ise ikinci günde de yükseldi ve yüzde 0.8 çıkarak ons başına 1,772.70 dolara ulaştı.
Securities and Exchange Commission’ın (SEC) verilerine göre, Paulson & Co., ikinci çeyreğin sonunda, 31.5 milyon adet altın destekli en büyük ETF olan SPDR Gold Trust varlıklarını korudu. Bu fon, SPDR Gold Trust’taki en büyük yatırımcı durumunda bulunuyor. Yatırımcı George Soros ise aynı dönemde SPDR Gold Trust varlıklarını azalttı.
China National Pearl Diamond Gem & Jewelry Import & Export Corp. yöneticilerinden Liu Yangyi, “Fiziki yatırımcıların tekrar piyasaya döndüklerini görüyoruz ve fiyatlar 1,730-1,720 dolar

 

(daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa