Ana Sayfa » Posts tagged 'Altın fiyatları yükselişe geçti'

Etiket Arşivi: Altın fiyatları yükselişe geçti

Altın yükselişe geçti. Obama’nın konuşması

Altın fiyatları yükselişe geçti. Obama’nın konuşması ve altın fiyatları hakkında yapılan yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sitemizde ayrıca güncel altın yorumları ile altın yorumlarının teknik analizlerini de inceleyebilirsiniz.

Altın fiyatları bugün bölümünde bugünkü altın fiyatlarını takip edebilirsiniz:

Polonya’nın Wroclaw kentinde yapılan ve AB Maliye ve Ekonomi bankalarını buluşturan 2 günlük Ecofin toplantısı önemli bir karar alınamadan sona erdi. Toplantıda mali işlem vergisi konusunda da görüş birliği sağlanamadı. Mevcut ekonomik krize çözüm olarak sunulan yeni vergi, hisse senetleri alım satımı da dahil, her çeşit mali işlemden vergi alınmasını öngörüyordu. Toplantıya ilk kez katılan ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner’ın, Avrupa finansal istikrar fonu EFSF’in büyüklüğünün artırılması ve Avrupalıların tek ses olarak konuşmaya başlaması talebi de Avrupalı bakanların tepkisiyle karşılaştı. Sarı maden Euro bölgesindeki olumsuz seçim sonrasında açılışını sert bir şekilde yükselişle başlatarak daha ilk günden yükseliş umudu ile güne başladı. 1810,85 dolarla haftayı kapatan sarı maden 1815 dolar seviyesinde haftayı açsa da çok kısa zaman içerisinde 1828 dolar seviyesini görmesini bildi. Şuanda da 1819 dolar seviyesinde hareket eden sarı maden de 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1821,80 seviyesi üzerinde tutunabilirse tekrar 1850-1900 seviyelerini görmesi kolaylaşacaktır. Aksi takdirde yani altın fiyatının 50 günlük üssel hareketli ortalama altında kalması sarı madeni 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1787,30 desteğine yaklaştıracaktır. Bugün Obama’nın yapacağı konuşma ABD için önemli olduğu kadar altının seyri açısından da önemli makro-ekonomik haber olarak karşımıza çıkmaktadır. Pivot 1787,30 Destek 1810-1796-1770 Direnç 1828-1840-1877

Altın fiyatları yükselişe geçti, FED toplantısı bekleniyor

Altın fiyatları yükselişe geçti, FED toplantısı bekleniyor.Aşağıda yer alan altın yorumu ve altın analizi MYNET tarafından hazırlanmıştır:

Son haftalarda gördüğü tarihi zirvelerden sonra dünkü işlemlerde son 18 ayın en düşük seviyesine gerileyen altın bugünkü işlemlerde toparlandı.

Son iki günde 200 dolar değer kaybeden altın yeniden yükselişe geçti.Son haftalarda gördüğü tarihi zirvelerden sonra dünkü işlemlerde son 18 ayın en düşük seviyesine gerileyen altın bugünkü işlemlerde toparlandı. Altının onsu geçtiğimiz haftalarda 1,911 dolar seviyesine kadar çıkıp, 2000 doları görüp görmeyeceği tartışılmaya başlamıştı.

Ancak değerli maden iki günde 200 dolar kadar değer kaybetti. Altının onsu bugünkü işlemlerde yüzde 0.4 civarında değerlenerek, 1,786 dolar seviyesine yükseldi. Dünkü işlemlerde altının onsu 1,705 dolara kadar gerilmişti. Kapalıçarşı’da dün çeyrek altınınsatış fiyatı 163 TL’ye düştü.

Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 99,05 TL’den işlem gördü. Altın fiyatlarındaki düşüşle birlikte Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını 667 TL’den alıcı buldu. Finansal danışmanlık şirketi Kingsview Financial’ın stratejistlerinden Matt Zeman, “Yatırımcıların tarihi zirvelerden sonra geri dönmelerin emtiadaki hareketin gereklerinden biriydi” dedi.

GÜVENLİ DEĞİL

ABD’li bir ekonomist olan Dennis Gartman, “Altın bir ticaret alanına dönüştü. Yatırımcılar artık altın pozisyonları almaya başladı ama emtianın dalgalı bir seyri olduğunu kabul etmeliyiz. Güvenli liman olduğunu söyleyemeyiz” diye konuştu. Commonwealth Bank of Australia analistleri, bugün yazdıkları raporda “ABD dolarının zayıflaması ve euro bölgesindeki ekonomik belirsizlikler nedeniyle altının destekleyeceğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PİYASA FED’İ BEKLİYOR

Küresel piyasaların gözü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke’nin bu akşam Jackson Hole’da gerçekleştireceği kritik toplantıda. Yatırımcılar, Fed’den ABD ekonomisi ve küresel ekonomiyi desteklemek amacıyla üçüncü parasal gevşeme paketine yönelik mesaj verip vermeyeceğine odaklanmış durumda. Bernanke’nin TSİ 17.00 civarında yapacağı konuşma öncesinde, Fed Kansas City Başkanı Thomas Hoeing, CNBC’ye yaptığı değerlendirmesinde,

(daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa