Ana Sayfa » Posts tagged 'altın fiyatlarında beklentiler'

Etiket Arşivi: altın fiyatlarında beklentiler

Anlaşma sonrası beklentiler

Altın fiyatlarında kritik seviyeler mi gelindi?
Altın coşma noktası veya sıçrama noktasına geldi mi?
Altın fiyatları ve altın yorumları ile karşınızdayız. Keyifle okuyacağınız düşündüğümüz bir analizi sizinle paylaşıyoruz:

ANLAŞMANIN ARDINDAN ALTIN NE OLUR,EURO NE OLUR..

Burcu Akar:Bugün yuvarlak masaya ekibe yeni katılan biri olarak kendi görüşümü belirterek başlayayım.Bu anlaşmanın imzası var kendisi sorunlu..Peki nasıl değerlendirmek gerek?

Ulaş Akıncılar:Banka katılımın kilit olduğu bir anlaşmadayız.53.5% yi kabul etmezlerse gemiş olsun durumu var.Bu önemli.Gecede çıplak imza var,kendisi var mı bakacağız.

Uluç Şıkyıldız:Gecenin önemli noktası basit.İmzayı atalım beyler yoksa bizi tefe koyarlar diyerek çıktılar.CDS ler tetiklenecek.Bu bir..Hadi bankalar kabul ettiler,onlar da sorun çıkmasın dedi.İlk hesaplamada %120 ler şaşacak.Kısacası neresinden baksanız sıkıntı.

Kemal Dişçi: Anlaşmanın süresi boyunca VennUS te haber akışı sürekli yapıldı.VennUS tıpkı Pazar gecesi gibi idi.Öncelikle bunu belirteyim.Dikkatleri eurjpy ye çekiyorum.Gecenin 02.00 sinde 105.00 ti.105.98 gördü en yüksek.Sabaha doğru anlaşma çıktı.Anlaşmanın öncesinde vereceği fırsatı verecektir.Alımdan uzak kalmalı.

Uluç Şıkyıldız:Altın için konuşalım.İmzadan önce uzak durun diye yazdık.Bugün nerdeyse 20 dolarlık gerileme görmek kimseyi şaşırtmasın.

Ulaş Akıncılar:Gece Pasifik dağıldı.Euronun satış pozisyonları artar diye düşünüyoruz.Bir seviye vereceğim ama kendi analizimizi ortaya koyalım.İlk hedefi 1.3130 almak gerek.Bu arada nzdusd de 0.84 olan gece rakamı 0.8320 ye dek iner diye düşünmek gerek.

 Kaynak: Uluç ŞIKYILDIZ  –  Venn Danışmanlık

Haftalık altın analizi beklentiler -30.01.2012

Haftalık altın analizi ve altın fiyatlarında beklentiler konulu makale aşağıda yer almaktadır. Altın analizleri ve altın yorumları ile gün içerisinde altın yatırımcılarını aydınlatmaya devam ediyoruz:

ALTIN RAPORU…BU HAFTAKİ  GERİ ÇEKİLMEDE YER ALACAĞIZ.

Fed sonrası yazımız şu şekilde bitti.ABD nin vücut çalımı Çin tatiline,Hindistan bayramına denk geldi.

Cuma yazımızda..eğer büyüme beklentiyi ıskalarsa ve Yunanistan anlaşma bitti derse 42-46 arası biteriz dedik.Yunanistan anlaşma bit.. dedi ti yi bıraktı altın da 39 da durdu kapanışı ordan yaptı,ti yi bir görelim diye.

Platform içinde takılıp gitmektense düdüğe uyun diyoruz ..Hani alım fırsatından yararlanın ama alıp gitmeyin.Burda devam ediyoruz.Alıp gitmeyin 2000 olacak diye.

Teknik olarak bakarsak altının MACD(12,26)sı hala MACD EMA nın altında ve düşen eğilimde.Çoğu yorumcunun bunu al sinyali olarak söyleme sözü var,bu yazı ise hafta açılışı görmeden yazılıyor ebn bu düşüşü altının açılışındaki etken ne olursa olsun bu hafta 26 seviyesinin altını mutlaka görürüz diye yorumluyorum.Ama teknik rapor sonuçta her yerde bulacağınız bir konu..Geçelim uzatmadan.

Şimdi bu hafta ateşten gömlek.

Bunu herkes bilecek.Nasıl ki geçen Cuma eğer ABD büyümeyi ıskalarsa gider 20 dolar alır dedik,öyle durumlar var ortada.

Birincisi psikolojik açıdan var.

Altın..

Bir gittim tatile,bir geldim..Uçmuş.Asya olarak sene başından beri alıcı idik.1560-1740 üstü..180 dolar mis gibi..

Diyebilir Çinliler..

Neden diyebilirler..Bu hafta PMI rakamlarının göstergesi iyi gelmeyebilir.Ekonomik yavaşlama gündem oluşturabilir.

İkincisi ABD tarafı.(Buraya yerleştirmeyeceğiz,belki yeni VennUS der web tabanlıya geçince yerleştiririz bu grafikleri.Dolar endekisne ayarlanmış altın baktım bugün Karşıyaka maçı öncesi .Rahatsız oldum.Hani bu hafta 26 altını görürüz diyorum,gümüş grafiğine de bakıyorum orda da rahatsız olduğum nokta var ama açılışı görelim diyorum)

Şimdi ABD tarafında bu hafta çok garip işler var.İşgücü datası,imalat sanayi,Bernanke nin Cumhuriyetçilere vereceği yanıtlar.Ben kişisel olarak Bernanke nin gidip de olur mu arkadaş,qe3 yapmamız şart diyeceğini sanmıyorum.Bizler faiz tahminlerimizi yayımladık,parasal genişlemeye gitmedik kionun için bir takım verilerin kötü işaretler vermesini görmemiz gerekir diyebilir mesela..Önemli..Orda denilecek kelimelerin altına etkisini yaşayacağız bu hafta.

Peşinden de Bernanke bunu dedi ve tarımdışı iyi geldi diyebiliriz..Ki altın için kötü..

Kısacası..

Zor hafta..

İşimiz ise kolay.Eğer bu gece gidişle başlarsak 26 ları beklemek için güzel bir yorum yapacağız.Sıkıntılı başlar ve altın hemen geri çekilme derdine düşerse işimiz Çin verisine bakar.

Bunların hepsi ama hepsi altının dolar bazındaki hareketlerine göre..Yarın biz gelişmelere daha büyük bir fırsat peşinde koşarak hem Çin davranışını görerek grafikli bir analizde daha birlikte olalım..

Özetlersek..Alyorlarsa bırakın alsınlar,inandığınız yerden bu hafta içinde 26 nın altına ineri zdeme şansı yaratan bir hafta.

Kalan genel trend için gel-gitli olma ihtimali olan veriler ve açıklamalar da var..üstüste hepsi altına yarar,ya da altını düşürür demek yerine gelişmelere odaklanmalı.

 

 Kaynak: Venn Danışmanlık – Uluç ŞIKYILDIZ

Yatırım Borsa Yatırım Borsa