Ana Sayfa » Posts tagged 'Altın fiyatlarında sert yükseliş'

Etiket Arşivi: Altın fiyatlarında sert yükseliş

Altın fiyatlarında sert yükseliş ve sert düşüş beklenmiyor

Altın fiyatlarında sert yükseliş ve sert düşüş beklenmiyor.”Altın piyasa” altın fiyatlarındaki hareketliliği ve altın piyasa analizini sizlere aktarmayı sürdürüyoruz:

Hedefonline – http://www.hedefonline.com- altın fiyatları raporu:

Altında satış baskısının görülmesi ve dolar endeksinin yukarı yapması altındaki yükselişleri bir miktar sınırlamış gözüküyor. Altında yatırımcıların tekrar yükselişlere karşı ufak ufak girişleri gözükmekte fakat bir süre daha altında o bildiğimiz sert yükseliş yada sert düşüşler göremeyebiliriz. Altındaki yatay seyir sürse de yönünün bir miktar daha yukarısı olduğunu belirtelim. Altında düşüşlerin alım fırsatı olduğunu her fırsatta söylüyoruz. Altındaki keskin düşüşün henüz başlamadığını o yüzden alım yönlü işlem yapılmasını öneriyoruz.

Teknik açıdan baktığımızda 1824,10 seviyesi kırıldığında 1819,90 seviyesine kadar geri çekilmeler yaşasa da tekrar yönünü yukarı doğru çevirecektir. Yukarıda ise 1841,29 seviyesi kırılırsa 1858 seviyesi test edilecektir.

Destekler : 1824,10-1819,90-1813,45

Dirençler : 1830,64-1835,34-1841,29″

Sert ve yeni yükselişler beklenebilir – 08.08.2011


Tüm emtia fiyatlarını ve gümüş fiyatlarını sitemizden canlı olarak inceleyebilirsiniz.
Altın piyasa yorumları bölümünde sizlere son günlerde yaşanan krizden sonra altın fiyatlarının geleceği aşamayı konu edinen altın fiyatlarındaki beklentileri ele alan İGLR Yatırım ( http://www.iglr.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporunu sunuyoruz:
“GLOBAL EKONOMİDEKİ YAVAŞLAMA VE AVRUPA BORÇ SORUNUNDAN ALDIĞI DESTEKLERLE GEÇEN HAFTA 1683 TARİHİ ZİRVESİNE ULAŞAN ALTIN, BU SORUNLARIN YANINA ABD NOT İNDİRİMİDE EKLENİNCE HAFTAYA 1700 SEVİYESİNİN ÜZERİNDE BAŞLAYARAK 1715 İLE REKOR TAZELEDİ. PİYASALARDA YATIŞMA OLMAZ VE GERGİNLİK DEVAM EDERSE ALTIN’DA SERT VE YENİ YÜKSELİŞLER BEKLENMELİDİR. AKSİ DURUMDA SERT SATIŞLAR KAÇINILMAZ OLACAKTIR. DESTEKLER: 1694, 1671, 1661 DİRENÇLER: 1715, 1728, 1750”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa