Ana Sayfa » Posts tagged 'Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş'

Etiket Arşivi: Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş

Hzlı yükseliş sürecek mi?

Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş sürecek mi?

Günlük altın yorumları bölümünde sizlere Troy Kıymetli Madenler ( http://www.troypreciousmetals.com ) Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporunu sunuyoruz:
“ALTIN YENİ HAFTAYA HIZLI BAŞLADI

Altın yeni haftaya 1851.80 dolar/ons seviyesinden Asya’da yukarı yönde işlem görerek başladı. Avrupa piyasaları devreye girene kadar 1880 dolar/ons üzerine tırmandı. Sonrasında dolar ile birlikte satış gören altın bu kez 1851 dolar/ons seviyesine kadar geri çekildi. ABD’de zilin çalmasıyla, global çapta durgunluk endişelerinin hakim olduğu piyasalarda boğalar harekete geçerek madeni tüm zamanların en yükseğine taşırken, dolar da güçlenerek paritede 1.4358 seviyesini kaydetti. Altın’ın günlük kazancı yüzde 2.47’yi buldu. Güven veren özelliği ile altın sabah seansında 1913.50 dolar/ons’a kadar tırmanarak yatırımcılarını ihya etti. Ancak psikolojik sınırın aşılması kar satışlarını da devreye sokarken, altın 1875 dolar/ons civarında fiyatlanmaya devam ediyor.

Bugün itibariyle Almanya ve Euro Bölgesi’nden PMI imalat ve servisleri, ZEW ekonomik hassasiyet ve ABD’den tüketici güveni, yeni ev satışları, Richmond Fed listesi bekleniyor.

Altın Borsası yeni haftaya hem fiyat hem de işlem hacmi açısından yükselişle merhaba dedi. Çok fazla yatırımcının pazara gelmesiyle altın en yüksek 1894.10 dolar/ons’a kadar tırmandı. Bu seviyeden kar satışları kaçınılmaz olurken 1880 dolar/ons civarına gevşedi. Kapanış önceki güne göre yüzde 1.25 kazançla gerçekleşirken toplamda 4,103 kg altın el değiştirdi. Gümüş de yüzde 9 ile çok iyi bir performans sergilerken TL fiyatı 2504’ü buldu ve 2,950 kg işlem gerçekleşti.”

 

Yatırım Borsa Yatırım Borsa