Ana Sayfa » Posts tagged 'altın ne zaman düşer'

Etiket Arşivi: altın ne zaman düşer

Altın fiyatları gelen taleplerle yukarı yönlü hareket edebilir

Kapalı çarşıda altın fiyatlarında düşüş devam eder mi?
Çeyrek altın kaç lira oldu?
Altın borsasında rakamlar hangi yönde seyrediyor?
Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve canlı altın fiyatlarını sizlere aktarmayı sürdürüyoruz:

Altın fiyatları, ons başına 1,800 doların üzerindeki rekor seviyeden başlayan düşüşün ardından, fiziki alıcıların piyasaya girmesi ve John Paulson tarafından yönetilen hedge fonu Paulson & Co.’nun daha da yükselişe göre hareket etmesi ile birlikte yükselişini ikinci günde de sürdürebilir.
11 Ağustos’ta ons başına 1,814.95 dolar ile rekor seviyeye yükselen spot altın, fazla bir değişiklik göstermeyerek, Singapur saati ile 12:03’te 1,765.10 dolara geldi. Aralık vadeli altın kontratı ise ikinci günde de yükseldi ve yüzde 0.8 çıkarak ons başına 1,772.70 dolara ulaştı.
Securities and Exchange Commission’ın (SEC) verilerine göre, Paulson & Co., ikinci çeyreğin sonunda, 31.5 milyon adet altın destekli en büyük ETF olan SPDR Gold Trust varlıklarını korudu. Bu fon, SPDR Gold Trust’taki en büyük yatırımcı durumunda bulunuyor. Yatırımcı George Soros ise aynı dönemde SPDR Gold Trust varlıklarını azalttı.
China National Pearl Diamond Gem & Jewelry Import & Export Corp. yöneticilerinden Liu Yangyi, “Fiziki yatırımcıların tekrar piyasaya döndüklerini görüyoruz ve fiyatlar 1,730-1,720 dolar

 

(daha&helliip;)

Yeni hedef 1800 dolar 08.08.2011

Son gelişmelerle beraber sarı maden yönünü yine hızlı bir şekilde yukarı doğru çevirmiş durumda. Altın piyasalarında uzmanlarca yapılan açıklamalarda emtiada yeni hedefin ons başına 1800 dolar olduğu belirtilmektedir.
Richcomm Global Services kıdemli analisti Pradeep Unni, altın fiyatlarının kısa vadede yükselmeye devam edeceğini, altında direnç seviyesinin 1.750-1.800 Dolar/ons seviylesine taşındığını bildirdi.

“Net olan şey, hala daha yukarı gitmek için alan olduğu” diye konuşan Unni, Avrupa ve ABD hükümetlerinin ekonomilerinde istikrarı sağlamak ve çitf dipli resesyon endişelerini ortadan kaldırmak için koordineli adım atmamaları halinde, spot altın fiyatının güvenli liman arayışlarının etkisi ile yükselmeye devam edeceğini vurguladı. Unni, kısa vadede piyasada oynaklığın devam edeceğini de öngördü.
Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor – Bugünkü analizi

Ulukartal Kapital ( http://www.ulukartal.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporudur:

“Altında ana yükseliş trendi sürerken borç tavanına ilişkin uzlaşma satışların başlamasına neden olabilir. Kısa vade de yeniden 1600 seviyelerine çekilmesini bekleyebileceğimiz altında ana trend değişmeyebilir. Bu emtia da işlem yapmak isteyen oyuncuların haberin açıklanmasının ardından yaşanabilecek düşüş eğilimlerinde alım yaparak 1600 seviyelerinin altına stoplarını koymaları ve karlı pozisyonları ana trend dönene kadar taşımaları uygun olacaktır.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Altın yükselmeye devam edecek

Altın devam edecek. Altın ile ilgili gelişmeleri sitemizden inceleyebilirsiniz:

Dünyaca ünlü yatırım uzmanı Marc Faber, parasal genişlemeden dolayı altın alınabileceğini söyledi.

Yatırım Uzmanı Marc Faber Bloomberg HT’ye değerlendirmelerde bulundu.

Marc Faber, dünkü Yunanistan planı ile ilgili soru üzerine, Avrupa kurtarma fonu EFSF’nin Yunan tahvillerini alacak olmasının kurtarma niteliğini taşıdığını söyledi ve ABD ve Avrupa’da sorunların çözülmediğini, sadece ertelendiğini belirtti. Faber, bu bölgelerde alınan tedbirlerin sadece Çin’e yaracayacğına da dikkat çekti.

Para politikalarındaki genişlemenin gelişen ülkelere yaradığını söyleyen Faber, kurtarma önlemlerinin kısa vadeli etkisinin olacağını ve piyasaların nihayetinde dengesini bulacağını belirtti.

Altının seyri konusundaki soruya ise Faber, “Altın artmaya devam eder. Çünkü her zaman güvenli bir liman. Avrupa Merkez Bankası ve Fed’in para basmaktan başka bir şansı yok. Para basıldıkça, paranın değeri düşecek. Bu da altına yarayacak. Sorumluluk sahibi olanlar nakit tutup, daha sonra altın alabilirler” dedi.

Fed’in QE3 olarak adlandırılan parasal genişlemenin üçüncü turuna gidip gitmeyeceği yolundaki soruya ise Faber, QE3’e hemen gideceklerini sanmadığını, ancak ABD’de sorunların devam edecek olmasından dolayı, bu genişleme programlarının devamının geleceğini belirtti.

Türkiye ekonomisi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Faber, “Türkiye ekonomisi şu anda kırılgan ve hassas durumda. Fiyat seviyeleri yüksek. Ancak ciddi miktarda para girişi var. Bu nedenle, cari açık büyük bir sorun değil. Ancak bu denli büyük bir cari açığı olan bir ülke konusunda temkinli olurdum” dedi. http://www.bloomberght.com/turkiye-ekonomisi/haber/926983-faber-altin-artmaya-devam-eder

 

Emtia yorumu 22.03.2011

Rest FX tarafından hazırlanan altın yorumunu sizlere sunuyoruz.

Metaller geride bıraktığımız günde değer kazanmaya devam etti. Altın fiyatları dün akşam saatlerinden buyana bir miktar duraksadıysada genel olarak bir hayli kuvvetli görünüyor. Şuan için yeni bir rekorun hemen kıyısında bulunan altın fiyatlarının yukarı doğru ilerleyişini sürdürebileceğini düşünüyoruz.

Destek: 1421.30 – 1411.30 – 1405.00

Direnç:  1430.00 – 1440.00 – 1448.90

Yatırım Borsa Yatırım Borsa