Ana Sayfa » Posts tagged 'Altın neden yükseliyor'

Etiket Arşivi: Altın neden yükseliyor

Altına talep neden canlı kalıyor? Altın neden yükseliyor?

Altının yükselmesi neden kaynaklanmaktadır?
Altın ne zaman düşme eğilimine girer?
İran krizi altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketi devam ettirecek mi?
Uluslararası krizden altın fiyatlarının yükselişle çıkması beklenmektedir:

Altın fiyatında toparlanma ekonomik verilerden çok Jeo-politik gerilime tepki veriyor. İran ambargosu ve Hürmüz boğazının kapatılma olasılığı, ki öyle olacağını sanmıyorum, altın talebini canlı tutuyor. Ancak, kısa vade için teknik olarak Stokastik ve Bollinger bandları düzeltme için zamanın olgunlaştığını gösteriyor.

altın neden yükseliyor

Kaynak: BloombergHT / Ateşan AYBARS

Yükseliş devam ediyor – 28.10.2011

28.10.2011 altın yorumları bölümünde sizlerleyiz. Altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareket devam edecek gibi görünüyor. Altın fiyatlarındaki yükselişim gram altın fiyatlarına doğrudan yansımaması dolara yapılan müdahalelerden kaynaklanmaktadır.

Bugünkü altın yorumu olarak İntegral Menkul tarafından hazırlanan bugünkü altın fiyatları analizini sizlere sunuyoruz:

Altın fiyatlarındaki yükseliş trendi devam etmektedir. Şuan 1730 seviyesi destek, 1750 seviyesi direnç olarak çalışmaktadır. Fiyatlar bu sabah itibari ile 1743$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz. 1750 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1775 seviyelerine kadar taşıyabilir.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1735 – 1725 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1715 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1750 – 1760 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.

Kaynak:İntegral Menkul (444 1 858)  – http://fore (daha&helliip;)

Gümüş fiyatlarındaki tahminler yükseltiliyor

Altın fiyatları ve gümüş fiyatlarındaki tahminler yükseltiliyor. Atın piyasa altın fiyatları ve gümüş fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor:

UBS, altın ve gümüş için 1 ve 3 ay vadeli tahminleri yükseltti. Spot altın fiyatının yıl sonuna kadar 2.000 Dolar/ons seviyesini aşacağını öngören UBS, 1 ay vadeli altın tahminini 1.725 Dolar/ons sevyiesinden 1.950 Dolar/ons seviesine çıkardı.

UBS, 3 ay vadeli altın fiyatı tahmini de 1.850 Dolar/ons seviyesinden 2.100 Dolar/onsa çıkaran UBS, “Altın fiyatının yıl sonuna kadar 2.000 Dolar/ons seviyesine yükselmek için yeterli ivmesi olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte oynaklık olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

UBS, altın fiyatındaki artıştan gümüş fiyatının da destek aldığını belirterek, 1 ay vadeli gümş fiyatı tahminini 35 Dolar’dan 45 Dolar/ons, 3 ay vadeli tahminini de 33 Dolar/ons’dan 50 Dolan/ons seviyesine çıkardı.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Altında işler karışık

Bugünkü altın fiyatlarındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz.
İGLR Yatırım ( http://www.iglr.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporu:

“GLOBAL EKONOMİDEKİ YAVAŞLAMA VE AVRUPA BORÇ SORUNU NEDENLERİ İLE GÜNLERDİR YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜREN ALTIN, DÜN 1682 TARİHİ ZİRVESİNE ULAŞTI. FAKAT SON EKONOMİK VERİLER RESESYON KAYGILARINI GÜNDEME GETİRİNCE ENDİŞELER YATIRIMCININ DAHA ÇOK ABD 10 YILLIK HAZİNE TAHVİLLERİNE YÖNELMESİNE NEDEN OLDU. DÜN 1682 SEVİYESİNDEN SERT SATIŞLARLA 1640 SEVİYESİNE KADAR GERİLEME GERÇEKLEŞTİ. AVRUPA AÇILIŞINDA 1660 SEVİYELERİNDE BULUNAN ALTIN SON GELİŞMELERLE KARIŞIK BİR SEYİR İÇİNE GİRDİ. DESTEKLER: 1638, 1628, 1612 DİRENÇLER: 1670, 1680, 1696”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

İstanbul kapalıçarşıda altının gramı 86.30 a yükseldi

İstanbul kapalıçarşıda altının gramı 86.30 a yükseldi.

Altının bundan önceki rekor kapanışı 85,70 lira ile 18 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşmişti. Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını da 580 liradan satılıyor.

24 ayar külçe altının gün içinde ulaştığı en yüksek değer ise 86,55 lira olarak gerçekleşti.

Yatırım Borsa Yatırım Borsa