Ana Sayfa » Posts tagged 'altın oranında düşebilir'

Etiket Arşivi: altın oranında düşebilir

Sarı maden %30 oranında düşebilir

Altın fiyatlarındaki şok düşüşlerden sonra altın yorumları bölümünde altın fiyatlarının %30 oranında düşebileceği belirtilmektedir.

Altın piyasa haberleri ile altın borsası yorumlarını sitemizden inceleyebilirsiniz:

Aegis Capital’in şef yatırım stratejisti Stanley Crouch’a göre doların birçok para birimi karşısında değer kazanması, rekor yüksek seviyelerdeki altının %30’a yakın kaybına neden olabilir. Bloomberg HT’nin haberine göre, 2 milyar doları yöneten Crouch bir röportajda, “Amerikan para birimi dolar, tek ayakta kalan yatırım aracı olabilir” dedi. Crouch, “ABD, Japonya ve Avrupa’dan daha iyi durumda. İngiliz ekonomisinde de riskler var.

Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin ekonomielri yavaşlyor. Dolayısıyla bir veya iki yıl içinde dolar değer kazanacak ve bu da altını negatif yönde etkileyecektir” diye konuştu. Crouch’a göre, altında yüzde 30’a yakın bir düşüş oldukça muhtemel. “Dolar önümüzdeki yıllarda rezerv para birimi olarak daha da güç kazanırsa, altın daha da fazla aşağı çekilebilir” dedi.

ABD borsalarındaki yükseliş ve dolardaki değer kaybıyla altın 1,917.90 dolarlık rekor seviyesinden yüzde 11 geriledi. Ancak yine de metal bu yıl yüzde 24 yukarıda seyrediyor.

Dün Aralık teslim kontrat Comex’te 1,763.20 dolar olmuştu. Fiyatlar önceki iki seansta yüzde 7.1 değer yitirdi. Bu, 2008’den beri en büyük 2 günlük düşüş.

Kaynak:Borsagundem.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa