Ana Sayfa » Posts tagged 'altın piyasa analizi'

Etiket Arşivi: altın piyasa analizi

Sarı maden yorumu ve altın piyasa analizi

Haftalık bazda altın fiyatları yatırımcısına kazandırdı. Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve altın piyasa yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Altın fiyatları 2011 verilerini ve altın fiyatları grafiğini de sitemizden inceleyebilirsiniz.

Haftalık bazda, Kapalıçarşı’da alınıp satılan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 5,94, Cumhuriyet altınının satış fiyatı yüzde 5,74 arttı.

Cuma günü kapanış itibariyle külçe altının gram satış fiyatı 106,20 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da 719,00 lira oldu.

İstanbul Altın Borsası‘nda (İAB) 24 ayar altının gram fiyatı da yüzde 6,85 artarak 106,690 liraya çıktı.

Kaynak:BloombergHT – http://www.bloomberght.com –

Bugünkü altın yorumu

Bugünkü altın yorumu ve  analizi bölümünde dış kaynaklı gelimeler neticesinde fiyatların yükselebileceği konulu bir makale sizlere sunuyoruz.
Altındaki yükselişin ons bazında 1800 doları bulabileceği belirtilmektedir:
Kotak Commodity Services analisti Madhavi Mehta, uluslararası piyasalarda spot altın fiyatının rekor seviyelere yükselmesinin ardından yaptığı açıklamada, güvenli liman arayan yatırımcıların talebi ile fiyatın 1.800 Dolar/ons seviyesine ulaşabileceğini bildirdi.
Mehta yaptığı açıklamada, “Altın, önde gelen global ekonomilerin, özellikle de ABD ve Avro Bölgesi’nin görünümdeki zayıflamaya bağlı olarak güvenli liman arayışının getirdiği talep ile yükseliyor. ABD’nin kredi notunun düşürülmesi bu rallinin sol ayağı oldu. ABD ve ve Avro Bölgesi’ndeki borç problemleri çözülmekten uzak oldukça altın güçlü kalmaya devam edecek. Yıl sonuna kadar altın fiyatının 1.800 Dolar/ons seviyesine ulaştığını görebiliriz” diye konuştu.
Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa