Ana Sayfa » Posts tagged 'altın piyasa fiyatları'

Etiket Arşivi: altın piyasa fiyatları

Avrupadaki borç sorunu altın fiyatlarını yükseltebilir

Avrupadaki borç sorunu altın fiyatlarını yükseltebilir.Altın fiyatlarında yaşanan kar satışları sonrası altın fiyatlarında yukarı yönlü beklentiler öngörülüyor.
Altın piyasalarında tedirginlik hakimken yurt dışı kaynaklı gelişmeler nedeniyle altın fiyatlarının yükselebileceği ifade edilmektedir. Haberin ayrıntısı şu şekilde:

Altın fiyatları, Avrupa borç sorununun derinleşip büyümeyi olumsuz etkileyebileceği endişelerinin hisse senetlerine satış getirmesi ve bunun da güvenli liman niteliğindeki yatırım araçlarına talebi artırması sonucu, yükselişini üçüncü günde de sürdürebilir.

11 Ağsutos’ta ons başına 1,814.95 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan spot altın, fazla bir değişiklik göstermedi ve Singapur saati ile 11:32’de 1,782.95 dolar seviyesinde kaldı. Aralık vadeli altın kontratı ise, dün rekor seviyede kapatmasının ardından yüzde 0.3 yükselerek ons başına 1,790.80 dolar seviyesine geldi.

ABD hisse senetleri dün, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin toplantısından işlem vergisi önerisi çıkması ve Avrupa ortak tahvili ihracının reddedilmesine karar verilmesi sonrası, 2009’dan bu yana görülen en hızlı üç günlük yükselişi tersine çevirdi.

Euro Bölgesi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0.2 büyüdü ve bu, 2009 sonlarında reesyondan çıkılmasından bu yana en kötü performansı işaret ediyor. Almanya’da büyüme ise ikinci çeyrekte durma noktasına yaklaştı.

Mizuho Corporate Bank Ltd.’nin Tokyo ofisinden Tetsuya Yoshii, “Altın piyasası yukarı yönlü olacak” dedi ve “Yunanistan’dan sonra İspanya, Fransa var ve daima yeni sorunlar çıkıyor. ABD borç sorunu da henüz çözülmedi. Bu nedenle, insanlar güvenli liman arıyor” yorumunda bulundu.

Altın, Yunanistan’da başlayan ve İtalya, İspanya ve Fransa’yı da içerden diğer ülkelre sıçramakta olan Avrupa borç krizi nedeniyle bu yıl yüzde 26 değer kazandı. Bunun yanında, kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin ABD’nin en üst seviye olan AAA’daki kredi notunu bir basamak indirmesi de küresel ekonomide yavaşlama endişelerini artırdı.

Yoshii, “Altın fiyatları düşerse, fiziki alıcılar düşük fiyatlardan piyasaya gelecektir ve bu da piyasaya destek verecek” dedi.

Spot platin yedinci günde de yükseldi ve yüzde 0.3 çıkarak ons başına 1,823.88 dolara geldi. Platin böylelikle Ocak ayından bu yana en uzun süreli çıkış dönemini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Spot gümüş ve palladyum fazla değişiklik göstermedi ve sırasıyla ons başına 39.9475 dolar ve 755.50 dolar seviyelerinde el değiştirdi.

Kaynak:http://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar/haber/948217-altin-avrupa-borc-sorunuyla-yukselebilir

Altın fiyatları gelen taleplerle yukarı yönlü hareket edebilir

Kapalı çarşıda altın fiyatlarında düşüş devam eder mi?
Çeyrek altın kaç lira oldu?
Altın borsasında rakamlar hangi yönde seyrediyor?
Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve canlı altın fiyatlarını sizlere aktarmayı sürdürüyoruz:

Altın fiyatları, ons başına 1,800 doların üzerindeki rekor seviyeden başlayan düşüşün ardından, fiziki alıcıların piyasaya girmesi ve John Paulson tarafından yönetilen hedge fonu Paulson & Co.’nun daha da yükselişe göre hareket etmesi ile birlikte yükselişini ikinci günde de sürdürebilir.
11 Ağustos’ta ons başına 1,814.95 dolar ile rekor seviyeye yükselen spot altın, fazla bir değişiklik göstermeyerek, Singapur saati ile 12:03’te 1,765.10 dolara geldi. Aralık vadeli altın kontratı ise ikinci günde de yükseldi ve yüzde 0.8 çıkarak ons başına 1,772.70 dolara ulaştı.
Securities and Exchange Commission’ın (SEC) verilerine göre, Paulson & Co., ikinci çeyreğin sonunda, 31.5 milyon adet altın destekli en büyük ETF olan SPDR Gold Trust varlıklarını korudu. Bu fon, SPDR Gold Trust’taki en büyük yatırımcı durumunda bulunuyor. Yatırımcı George Soros ise aynı dönemde SPDR Gold Trust varlıklarını azalttı.
China National Pearl Diamond Gem & Jewelry Import & Export Corp. yöneticilerinden Liu Yangyi, “Fiziki yatırımcıların tekrar piyasaya döndüklerini görüyoruz ve fiyatlar 1,730-1,720 dolar

 

(daha&helliip;)

Altın fiyatları alım fırsatı verebilir – 12.08.2011

Altın fiyatları alım fırsatı verebilir. 12.08.2011 altın borsası altın fiyatları yorumu bölümünde sizlere Ulukartal altın yorumunu sunuyoruz:

Altında yükseliş trendi sonlanırken 1800 seviyelerinin altına gelinmesiyle bir miktar kar realizasyonları gözlemliyoruz. Orta vade de satışların bir miktar daha sürmesi beklenebilirken ana trend halen yukarı.

‘Bu sıralar 1763 seviyelerinden alınıp satılan altında bu seviyelerden alım yapılabilir 1750 seviyesine stop koyularak karlı pozisyonlar 1800 seviyesine kadar taşınabilir.”

Kaynak:Ulukartal – http://www.ulukartal.com.tr

Altın düşüyor – 1 Ağustos

Altın  düşüyor. 1 Ağustosaltın yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz:
Uzun süredir merakla beklenen ABD’deki borç tavanının yükseltilmesi yönünde anlaşma adımı atılması, piyasalara da rahatlama getirdi. Güvenli liman altının fiyatı yüzde 1’e yakın gerilerken, içeride TL, dolar ve euroya karşı değerlendi.

ABD Başkanı Obama’nın anlaşma yönünde adım atıldığını açıklamasının ardından, dolar diğer para birimleri karşısında değer kazandı. Ancak, daha sonra artan risk iştahıyla yeniden geriledi. Euro/TL paritesi şu sıralarda önceki işlem gününe göre hafif yükselişle 1.44’ün hemen üzerinde seyrediyor.

İçeride de TL’nin yükselişi devam ediyor. Dolar/TL yüzde 1.5’lik gerilemeyle 1.67’nin üzerinde seyrederken, euro/TL de Cuma gününe göre yüzde 1.3’lük kayıpla 2.41 seviyesinden işlem görüyor.

İSTİFALARIN ETKİSİ SINIRLI

Geçen hafta oluşan iyimser hava ile toparlanma sürecine giren TL, Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve üç kuvvet komutanının istifaları nedeniyle kritik bekleme sürecine girmişti.

Ancak, uzmanlar konunun büyük bir krize dönüşmeden çözüme kavuşturulduğu ve piyasalar üzerinde büyük etkisi olmasının beklenmediği yönünde açıklamalarda bulunuyor.

ALTIN DA GERİ ÇEKİLDİ

ABD’deki krizin çözülme aşamasına gelmesi güvenli liman altının onsunun da yüzde 1’e varan geri çekilme yaşamasına neden oldu. Altını onsu 1,613 dolara gerilerken, artan iyimserlikle ABD tipi ham petrolün varil fiyatı da yüzde 1.5’lik yükselişle 97 doların üzerine çıktı.

Dolar ve altındaki düşüş kapalıçarşıda da fiyatları aşağı çekerken, Cumhuriyet Altını 590 lira, çeyrek altın 144 lira, gram altın ise 87 liradan satılıyor. Kaynak:borsagundem.com

17 mayıs hangi rakamlarla kapattı

:

Altın Fiyatları :
17.05.2011 08:40:55
TOPTAN ALIŞ(TL) SATIŞ(TL)
Has Altın
76.4800 76.9190
22 Ayar Eski Bilezik
69.7500 70.1500
Ata Cumhuriyet
506.2000 526.0000
Gümüş
1.7500 1.9300

 

Yatırım Borsa Yatırım Borsa