Ana Sayfa » Posts tagged 'altın piyasa yorumu'

Etiket Arşivi: altın piyasa yorumu

Altın fiyatlar analizi – 23.08.2011

Bugünkü altın fiyatları yorumu ile altın piyasa yorumu ve altın fiyatlar analizi Ulukartal Kapital- http://www.ulukartal.com.tr- tarafından yayımlandı.

Kapalı çarşı altın fiyatlarını canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz:
Altın fiyatlarındaki yükseliş hız kazanarak devam ediyor. Dün gece saatlerinde 1912 seviyelerine çıkan XAU kontratı bu sabah itibari ile 1900 seviyelerinden işlem görüyor. Altın fiyatları piyasalardaki belirsizlikten destek bulmaya devam ediyor. Beklentilerden düşük gelen ekonomik göstergeler ve Avrupa Birliği’nin mali sıkıntı içindeki ülkelerinin sorunlarının hala çözülememiş olması ve piyasalarda büyük beklenti olmasına rağmen Almanya-Fransa zirvesinden beklentileri karşılayacak kadar somut bir sonuç çıkmaması piyasalarda endişeleri artırdı.

Tüm bu gelişmeler güvenli liman olarak değerlendirilen altına olan talebi artırıyor. Bu arada merkez bankalarının altın alımı yaptığı haberleri de gelmeye devam ediyor. Diğer yandan banka ve derecelendirme kuruluşlarının ABD ekonomisinin büyüme beklentilerini de aşağı yönlü revize etmeleri altında alışları desteklemeye devam ediyor. Piyasalardaki belirsizliğin sürmesi halinde altın fiyatlarında önemli bir düşüş görülmesi beklenmiyor. Bu sabah itibarıyla 1900 dolar seviyesinden işlem gören altın kontratı 1890 dolar seviyesini test edebilir.

1885-1890 aralığında alış pozisyonu açılarak 1910 seviyesine kar al emri girilmesini tavsiye ediyoruz. Bu işlemler için stop seviyesi 1775 olarak uygulanabilir. “

1 ağustos günlük altın fiyatları

1 ağustos altın yorumu aşağıda yer almaktadır.
Ulukartal Kapital ( http://www.ulukartal.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:

Altında yükseliş trendi sürerken haftaya çok sert bir başlangıç yapıldığını görüyoruz. 1605 seviyelerinden açılan altın burada uzun süre tutunamasa da bir bu açılış orta vade de bir miktar kar satışlarının gelebileceği biçiminde yorumlanabilir.

Diğer taraftan 1600 seviyesinin altında günlük bir kapanış yapılmadığı sürece altının ana trendinin korunduğu söylenebilir. ‘zu sıralar 1612 seviyelerinden işlem gören altında işlem yapmak isteyen yatırımcıları 1610 seviyelerinden alım yaparak stoplarını 1604 seviyesine koyabilir ve karlı pozisyonlarını 1618 seviyesine kadar taşımayı deneyebilir.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa